Porównanie okna z drewna i okna z pcv | PolakBuduje.pl

Porównanie okna z drewna i okna z pcv

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 24 lipca 2018

Okna drewniane to ten typ stolarki okiennej, który dziś jest uważany za luksusowy. Wpływa na to, fakt, że na takie okna decyduje się jedynie kilkanaście procent użytkowników. Niebagatelną rolę odgrywa bowiem cena. Okna drewniane potrafią być nawet dwukrotnie droższe niż okna z pcv. Są jednak odporniejsze na odkształcenia, a ich ramy cieplejsze od okien plastikowych. Takich detali różniących obydwa rodzaje stolarki okiennej, jest więcej. Poznajmy je!

Okna drewniane

Okna drewniane to luksus, ale ciepły, szczelny i cichy. Do tego wyjątkowa estetyka, która z pewnością wpisuje się w aktualne trendy, czyli wykorzystanie naturalnych materiałów w domostwach i tworzenie aranżacji, w których dominuje drewno. Jego niepowtarzalność potrafi przekonać, ale w oknach z kolei decyduje o trudniejszej konserwacji. Ich proces produkcyjny jest dość skomplikowany, ale to przekłada się na fakt, iż stają się produktem dokładnie wykonanym. Poza tym równie dobrze spisują się w połączeniu z systemami antywłamaniowymi, jak i mogą być wykonane w dowolnym kształcie.

Okna z pcv

Okna z pcv to z kolei to niższa cena, na którą stawia większość. Z ceną idą jednak w parze spełnione wymogi – tak samej stolarki okiennej, jak i oczekiwań odbiorców. Budowa profili gwarantuje dużą stabilność, a całość jest wysoce odporna na wodę i substancje chemiczne. Dowolny kształt? Żaden problem! Komorowa budowa decyduje o lekkości, a zastosowany materiał odpowiada za eliminację konieczności wykonywania skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Tutaj również sprawdzają się funkcje antywłamaniowe, a dla podwyższenia estetyki, ale wciąż w niższej cenie niż drewniane odpowiedniki, można zastosować okleinę drewnopodobną.

Trudny wybór?

Wątpliwości rozwiewa szeroka oferta http://domel.pl/, dzięki której można się przekonać, że (nie umniejszając rzecz jasna stolarce okiennej) okna z pcv mogą wyglądać równie luksusowo, a ich obsługa i konserwacja będą więcej niż zadowalające. Do tego konfiguracja pod wymagane parametry i można cieszyć się cichym, ciepłym i bezpiecznym domem.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*