Jak przetrwać upalne lato? Poznaj powody, dla których warto zdecydować się na klimatyzację

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 2 lipca 2018

Kiedy upały nie dają nam żyć, a schronienie w cieniu nie przynosi oczekiwanej ulgi, to znak, że warto pomyśleć o klimatyzacji. Wbrew powszechnej opinii, klimatyzacja nie jest zarezerwowana jedynie dla obiektów użytku publicznego, transportu miejskiego czy zakładów pracy. Coraz więcej Polaków decyduje się na klimatyzację do domu. Sprawdź, co sprawia, że montaż klimatyzatora to dobry pomysł.

Wyższy komfort życia

Pozytywny wpływ klimatyzacji na nasz komfort życia dostrzegamy głównie wtedy, gdy z nieba leje się żar a ciężkie i wilgotne powietrze nie pozwala swobodnie oddychać. Klimatyzacja reguluje temperaturę i wilgotność oraz dostosowuje się do warunków otoczenia. Dobrej jakości klimatyzator szybko schładza powietrze i usuwa z niego nadmiar wilgoci, dzięki czemu nasza produktywność wzrasta a samopoczucie polepsza się. Badania pokazują bowiem, że człowiek najwięcej siły i energii ma wówczas, gdy temperatura wynosi ok. 20-24°C, a wilgotność nie przekracza od 40 do 60%. Jednak klimatyzacja do firmy czy do domu może nam się przydać nie tylko w upalne dni. Urządzenia te pozwalają dogrzać pomieszczenie w nieco zimniejsze dni. Obecnie klimatyzatory wyposażone w najnowszej generacji technologie chłodząco-grzejące z wmontowaną pompą są w stanie wytworzyć ciepło nawet w przypadku ujemnej temperatury.

Nieskomplikowany montaż

Mimo tego, że montaż klimatyzacji jest prosty, zostaw to profesjonalistom https://wroclaw-klimatyzacja.pl/. Klimatyzacja do domu nie wymaga wielkiego wysiłku, musisz tylko znaleźć miejsce, które nie tylko będzie odpowiednie do zamontowania urządzenia, ale także zminimalizuje hałas przez nie emitowany. Klimatyzator bowiem montuje się w jednym miejscu, nie w całym domu. Dostępne na rynku urządzenia prezentują się schludnie, jednak zawsze można je ukryć, na przykład w podwieszanym suficie. Obsługa klimatyzacji jest równie łatwa jak montaż. Użytkownicy muszą opanować jedynie kilka przycisków oraz komunikatów widniejących na wyświetlaczu lub pilocie.

Walka z grzybami i bakteriami

Za sprawą właściwej filtracji, klimatyzacja może posłużyć nam do walki z grzybami i bakteriami. Klimatyzator pozwala zahamować rozwój bakterii, grzybów, pleśni, alergenów oraz innych groźnych dla ludzkiego zdrowia substancji i drobnoustrojów. Warto wybrać urządzenie z funkcją jonizacji, która sprzyja walce z bakteriami. Jonizatory wytwarzają jony ujemne, bazując na cząsteczkach wody w powietrzu. Jednak pamiętaj, że jedynie regularny przegląd klimatyzacji umożliwi właściwe działanie urządzenia. Kiedy zapominasz o serwisie klimatyzacji, możesz spodziewać się dokładnie odwrotnego efektu. Wówczas namnażają się bakterie, a co za tym idzie powietrze jest zanieczyszczone, a w konsekwencji cierpi na tym Twoje zdrowie.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*