Poznaj zalety nowoczesnych rolet dachowych zewnętrznych

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 23 kwietnia 2019

Problemy z utrzymaniem właściwej temperatury na poddaszu to często występująca kwestia. Wiele osób nie może poradzić sobie z szybko uciekającym ciepłem zimą oraz momentalnie nagrzewającym się pomieszczeniem w lecie. Pomyśleć tylko, że jedno dobre rozwiązanie może zapewnić komfort – i w jednym i w drugim przypadku.

Jak działają rolety dachowe zewnętrzne?

Problem poddasza może być kłopotliwy nawet wówczas, gdy mówimy o nowym domu z nowoczesnym systemem izolacyjnym. Nie chodzi jednak o izolację typowo cieplną, ale także akustyczną. Dlatego rolety zewnętrzne dachowe na okna to unikalny sposób na regulowanie temperatury i poziomu hałasu wewnątrz domu. Dzięki nim, choć działają na bądź co bądź, niewielką powierzchnię, wymiernie wpływają na jakość mieszkania na poddaszu.

działanie rolet zewnętrznych dachowych

fot. freepik.com

Zalety stosowania rolet

W jaki sposób oddziałują na temperaturę czy dźwięk? Przede wszystkim są one montowane po zewnętrznej stronie, a więc przeciwdziałają przedostawaniu się promieni słonecznych do pomieszczenia już od pierwszych warstw dachowych. Po drugie, wytrzymały materiał jest odporny na uszkodzenia i skutecznie tłumi odgłosy z zewnątrz. Pozwala na zaciemnienie pomieszczenia, a przy tym jest odporna na włamania – co stanowi wartość niebagatelną w przypadku okien dachowych.

Rodzaje rolet dachowych

Rolety zewnętrzne dachowe to produkty wysokiej jakości. Mają one na celu nie dopuścić do przenikania promieni UV oraz dźwięków do wnętrza poddasza poprzez okna. Wyróżnia się trzy podstawowe typy rolet:

  • Rolety aluminiowe klasyczne – to rolety z wytrzymałego aluminium, które są zasuwane i rozsuwane z okien za pomocą manualnej korbki. Nie wymagają prądu i nie są uciążliwe. Mechanizm jest za to bardzo wytrzymały.
  • Rolety zasilane elektrycznie – są to klasyczne rolety aluminiowe, wytrzymałe i poprawiające akustykę pomieszczenia nawet o 15%. Są podłączone do systemów sterowania w ścianie i sterowane klawiaturą w niej ukrytej.
  • Rolety solarne – rolety elektryczne, które mają automatyczne systemy wykrywające sytuacje, w których należy je zasunąć. Są sterowane automatycznie, ale nie wymagają podłączenia do prądu.

Podsumowując, stosując rolety zewnętrzne do okien dachowych, możemy w znaczący sposób poprawić warunki korzystania z poddasza. Osłony te pozwalają nie tylko na ograniczenie szybkiego nagrzewania się wnętrza, ale także chronią przed nadmiernymi światłem, gdy słońce znajduje się w zenicie. Jest to szczególnie przydatne, gdy zależy nam na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia.

Artykuł stworzony przez https://wolakrakzal.com.pl/

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*