Preparaty do pielęgnacji stali – gdzie się przydają?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 1 czerwca 2016

Stal nierdzewna jest materiałem, z którego wytwarza się produkty powszechnie stosowane w gastronomii, kuchniach domowych, przy wyposażeniu wnętrz itp. Żeby móc się cieszyć przez długi czas eleganckimi, błyszczącymi powierzchniami ze stali nierdzewnej, trzeba o nie zadbać poprzez odpowiednią konserwację i czyszczenie. W niniejszym artykule przedstawimy czym, gdzie i jak oczyszczać powierzchnie wykonane z tego materiału.

Czym i jak czyścić powierzchnie ze stali nierdzewnej?

Powierzchnie wykonane ze stali nierdzewnej należy wcierać i polerować zawsze zgodnie z kierunkiem ostrzenia/polerowania. Najlepsza do tych czynności jest ściereczka wykonana z miękkiej skóry, mikrofibry lub wełny syntetycznej. W przypadku powierzchni ozdobionej wytłoczonym wzorem powinno się używać do czyszczenia szczoteczki z miękkim nylonowym włosiem. – Idealnie do usuwania brudu i konserwacji nadają się preparaty specjalnie przeznaczone do tego celu jak na przykład Wurth – Spray do pielęgnacji stali nierdzewnej. Jest to emulsja czyszcząco – konserwująca powierzchnie metalowe. Pozwala na pozbycie się kurzu i zanieczyszczeń. Po zastosowaniu tego preparatu powierzchnia pozostaje czysta i błyszcząca, bez niepożądanych śladów – wyjaśnia ekspert z serwisu chemik24.pl.

Niewłaściwa konserwacja – skutki

Polerując powierzchnie stalowe nie należy nigdy wykonywać ruchów kolistych, ani używać do tego celu szczotek stalowych, twardych, druciaków, ani innych przyrządów, które mogą spowodować zarysowania. Nie powinno się również stosować środków, past polerskich zawierających srebro lub materiały ścierne, a także kwas solny, aktywny chlor lub wybielacz chlorowy, gdyż może w efekcie dojść do rdzewienia czyszczonych powierzchni.

Gdzie stosować preparaty do czyszczenia i pielęgnacji stali nierdzewnej?

Specjalne preparaty do czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej pozwalają na oczyszczenie wszelkich produktów wykonanych z tego materiału – takich jak drzwi, poręcze, ozdoby łazienkowe lub kuchenne, skrzynki pocztowe, daszki, ogrodzenia i inne elementy ozdobne. Ze względu na przebadanie pod kątem kontaktu ze środkami spożywczymi możliwe jest ich wykorzystanie także w kuchniach na przykład idealnie sprawdzi się do czyszczenia stołów, zmywaków, sztućców, garnków i patelni oraz wielu innych.

Jednym słowem, aby przez długi czas cieszyć się piękną, błyszczącą powierzchnią wykonaną ze stali nierdzewnej należy ją w odpowiedni sposób czyścić i pielęgnować, najlepiej przeznaczonymi do tego celu preparatami.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*