Projekt domu – czy warto wybrać gotowy projekt?

Zanim rozpocznie się budowę własnego domu, należy przygotować jego projekt. Można zamówić go w pracowni architektonicznej bądź zdecydować się na projekt gotowy. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się to drugie rozwiązanie. Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

Szybko i niedrogo

Największą zaletą gotowych projektów domów jest ich niska cena. Jeden projekt może być sprzedany wiele razy, co sprawia, że jego twórca może zaoferować go po niższej cenie. Wybierając gotowe projekty domów (kliknij), oszczędza się nawet do 30 procent w stosunku do kosztów, jakie wiążą się z przygotowaniem indywidualnego projektu. Co więcej, gotowe projekty są dostępne od ręki. Wystarczy wybrać dom, który spełnia oczekiwania całej rodziny oraz realizuje jej potrzeby, a następnie go kupić i rozpocząć budowę. W biurze architektonicznym niekiedy czeka się przez wiele tygodni, aż architekt przygotuje odpowiedni szkic.

Gotowe projekty mają także inny, niezwykle istotny atut. Większość z nich posiada informacje o szacowanych kosztach wzniesienia budynku. Koszty te pozwalają określić, czy ma się możliwość wzniesienia wybranego domu, co pozwala zrezygnować z projektów, które są zbyt kosztowne na etapie realizacji.

Dopasowane do potrzeb

Wśród gotowych projektów domów jednorodzinnych można znaleźć budynki, które są dopasowane do potrzeb całej rodziny. Domy z garażem lub bez, domy parterowe i piętrowe, dwupokoleniowe, z dwuspadowym lub jednospadowym dachem czy też domy, które można wybudować w ramach programu MdM – plany budowy wszystkich wymienionych typów są dostępne od ręki.

Co ważne, każdy z projektów może zostać poddany modyfikacjom zgodnym z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Pozwala to jeszcze bardziej dostosować plan budowy do potrzeb zamawiającego, dzięki czemu może wybudować dom przystosowany na przykład dla osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Wizualizacja ułatwiająca wybór

Wybór gotowego projektu domu jest łatwy ze względu na wizualizację. Grafiki pokazują, jak może wyglądać elewacja budynku po jej wykończeniu, a także, w jaki sposób można zaaranżować poszczególne pomieszczenia w środku. Dodatkowo kupujący może obejrzeć rzuty na front, tył i boczne ściany domu, co daje mu lepszy obraz umiejscowienia drzwi, okien oraz innych elementów konstrukcyjnych. Wizualizacja pomaga również w zakupie działki budowlanej, gdyż uzmysławia, jak duży teren jest potrzebny do wybudowania wybranego domu – jest to informacja przydatna zwłaszcza dla osób, które mają środki wystarczające jedynie na niedużą działkę budowlaną.

Wydawca: Redakcja
Data: 29 października 2017

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*