Pustaki ceramiczne jako alternatywa dla innych materiałów

fot. stock.adobe.com

Artykuł sponsorowany, 12 września 2019

Pustak ceramiczny to jeden z najpopularniejszych obecnie materiałów używanych do wznoszenia nowych budowli. Wypalany jest tradycyjnie z gliny. Charakteryzuje się tym, że w procesie jego produkcji w środku zostawia się specjalne otwory. Powodują one, że z tej samej ilości materiału można stworzyć zdecydowanie więcej pustaków niż cegieł. Dodatkowo pustaki są zdecydowanie większe i lepiej wyprofilowane.

W ten sposób stawienie ściany nośnej z tego typu produktu będzie tańsze, bo pustaków nie będzie trzeba z uwagi na ich znaczne rozmiary kupować tak wiele jak cegieł oraz szybsze z podobnych względów. Pustaki ceramiczne można obecnie zakupić w bardzo wielu firmach na terenie całego kraju.

Producenci zapewniają, że tego typu rozwiązanie pozwala na postawienie ścian dobrze zatrzymujących ciepło w pomieszczeniu, izolujących wewnętrzną przestrzeń od nadmiernego hałasu oraz odpornych na ewentualne zajęcie się ogniem. Pustaki ceramiczne są także zdecydowanie bardziej wytrzymałe i twardsze od tradycyjnych. Występują w rozmaitych konfiguracjach, to znaczy o różnym stopniu grubości. Zazwyczaj te najtwardsze i najbardziej solidne wykorzystywane są do wznoszenia ścian zewnętrzny, natomiast na ściany wewnętrzne używa się nieco chudszych modeli. Nie jest to jednak zasada – jeżeli ktoś wewnątrz domu chciałby dobrze izolować się od hałasu dobiegającego z innych pomieszczeń, również wewnętrzne ściany powinien wznieść używając jak najbardziej solidnego i grubego materiału budowlanego.

Spośród wielu rodzajów pustaków wyróżnia się chociażby pustaki wentylacyjne, czyli takie przygotowane z myślą o stworzeniu w nowo wznoszonym domu sprawnie działającej wentylacji. Występują one w różnych rodzajach, mogą być jedno, dwu, a nawet czterokanałowe, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Nowe modele zapewniają wysoką dźwiękoszczelność oraz brak konieczności obmurowywania, co jest dużym ułatwieniem dla użytkownika. Innym specjalistycznym rodzajem pustaka są pustaki kominowe, które służą do zewnętrznej obudowy komina. Wykonana są one ze szczególnie trwałych i solidnych materiałów odpornych na różne warunki.

Producent najwyższej jakości pustaków wentylacyjnych – Cegielnia Plecewice.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*