Rękawice ze skóry dwoinowej – właściwości i zastosowanie

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 26 czerwca 2018

Jaki rodzaj rękawic jest najczęściej wykorzystywany do prac mechanicznych? Rękawice ze skóry dwoinowej. Dlaczego? Materiał, z którego są wykonywane, nadaje im uniwersalny charakter i sprawia, że zyskują istotne z punktu widzenia pracowników fizycznych właściwości: są mocne, elastyczne, odporne na działanie czynników mechanicznych, a przy okazji zapewniają odpowiedni poziom wentylacji. Jakie są zalety rękawic dwoinowych, czym się różnią od modeli ze skóry licowej i gdzie znajdują zastosowanie?

Rękawice do prac mechanicznych – zalety

Dwoina to rodzaj skóry, który jest dużo bardziej miękki niż lico i ma bardziej szorstką powierzchnię. Dzięki takim właściwościom, w rękawicach budowlanych można łatwo manipulować nawet najmniejszymi elementami. Dodatkowo dwoina jest odporna na działanie wysokich temperatur, co z kolei umożliwia stosowanie rękawic w profesjach, które są narażone na działanie wysokich temperatur, jak np. spawacz.

Jakie są główne zalety rękawic ze skóry dwoinowej?

 • Elastyczność
 • Zabezpieczenie dłoni przed zabrudzeniami, otarciami i skaleczeniami
 • Odporność na działanie czynników mechanicznych
 • Wewnętrzna wkładka wchłaniająca pot
 • Pewny chwyt
 • Wysokie mankiety
 • Wierzchnia część pokryta bawełnianym materiałem, który pozwala skórze oddychać

Wszystkie wymienione właściwości powodują, że rękawice budowlane, takie jak dostępne w tym sklepie: https://eprotect.pl/pol_m_OCHRONA-RAK-_Rekawice-wzmacniane_Skora-dwoina-1903.html, zapewniają maksymalny komfort podczas pracy, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa.

Rękawice ze skóry dwoinowej – gdzie znajdują zastosowanie?

Rękawice wykonane ze skóry dwoinowej są odporne na przetarcia, co zdecydowanie przedłuża ich żywotność. Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie? Przy pracach:

 • budowlanych,
 • montażowo – instalacyjnych,
 • magazynowych,
 • transportowych i przeładunkowych,
 • w leśnictwie,
 • w ogrodnictwie,
 • w przemyśle ciężkim.

To rodzaj rękawic, które są często wykorzystywane do prac mechanicznych, zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle ciężkim. Z powodzeniem można ich używać do przenoszenia przedmiotów, które kładą duży nacisk na wewnętrzną część rękawicy, mowa tu chociażby o metalowych prętach, linach oraz chwytakach.

Dwoina – idealny materiał do produkcji rękawic budowlanych

Rękawice robocze mogą być wykonywane z różnego rodzaju skór. To, z jakiego materiału zostaną uszyte, będzie determinowało właściwości, jakimi będą się charakteryzować. Rękawice ochronne ze skóry dwoinowej, przez to, że są odporne na działanie wysokich temperatur, świetnie nadają się do prac z gorącymi przedmiotami. Co ważne, koszt ich wykonania jest stosunkowo niski, w porównaniu z rękawicami z innych rodzajów skóry, np. lica. Z kolei skóra kozia jest dużo cięższa i bardziej miękka od dwoiny, ale ma za to większą trwałość i jest bardzo elastyczna. Rękawice z koziej skóry idealnie sprawdzają się podczas wymagających prac, gdzie istotna jest odpowiednia czułość manualna. Inny rodzaj rękawic to modele wykonane ze skóry wieprzowej, które nadają się do ogólnego użycia. Skóra wieprzowa zapewnia dłoniom odpowiednią wentylację, a dodatkowo, z czasem staje się bardziej miękka i jeszcze lepiej przystosowana do kształtu dłoni. Rękawice ze skóry wołowej należą do najdroższych rękawic, a można ich używać do każdego rodzaju prac, zarówno lekkich, jak i ciężkich.

Rękawice dwoinowe i licowe – różnice

Skóra świńska i bydlęca, w swojej podstawowej wersji, jest zbyt gruba do produkcji rękawic oraz innych wyrobów skórzanych. W związku z tym, pierwszy proces, jakiemu są poddawane rękawice w garbarni to dwojenie, czyli rozcinanie skóry na dwie warstwy. W wyniku tego działania powstaje dwoina licowa (czyli popularne lico) i dwoina mizdrowa (nazywane powszechnie dwoiną). Lico jest dużo droższe od dwoiny. Wszystko dlatego, że lico ma dużo szersze zastosowanie, a dwoina jest traktowana jedynie jako odpad przy produkcji skóry licowej. Rękawice różnią się też w zależności od tego, z jakiej części skóry zwierzęcia zostały wykonane. Najtrwalsze będą rękawice uszyte ze skóry pochodzącej z boków zwierzęcia, nieco mniej trwałe będą te uszyte ze skóry z ramion, a najsłabsze ze skóry z brzucha.

Rękawice budowlane, dzięki temu, że zostały wzmocnione skórą dwoinową, idealnie nadają się do ciężkich prac mechanicznych. Wysoka jakość skóry, z której są wykonywane powoduje, że są bardzo wytrzymałe i odporne na szybkie zużycie. Wymienione właściwości sprawiają, że rękawice ze skóry dwoinowej są powszechnie wykorzystywane w budownictwie i przemyśle ciężkim.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*