Remont domu – od czego zacząć?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 4 sierpnia 2017

Remont mieszkania czy domu to z pewnością duże przedsięwzięcie. Kojarzy się z bałaganem i nie porządkiem. Jednak zawsze pocieszamy się wizją nowych, ładniejszych pomieszczeń.

Aby nie pogubić się w natłoku obowiązków należy przede wszystkim ustalić dokładny plan. Wiadomo, że nie zrealizujesz od razu wszystkich zadań. Chyba, że naprawdę jest ich niewiele. Jeśli jednak planujesz znacznie większy remont – zdecydowanie należy poczynić dokładne plany.

Wszystko dokładnie spisz

Powinieneś zacząć od ustalania, jakie prace chcesz wykonać. Czy bierzesz pod uwagę również prace na zewnątrz budynku tj. wykonanie docieplenia, odnowa elewacji czy skupiasz się tylko na wnętrzu. Tak czy inaczej zdecyduj, czy zamierzasz burzyć ściany, przestawiać je czy też tylko odświeżasz. A może masz zamiar wymieniać drzwi i okna? Kładziesz nową podłogę czy ta dotychczasowa wymaga tylko niewielkich napraw?

Przygotuj kosztorys

Masz już zrealizowany plan działania. Teraz czas na wyliczenie kosztów remontu. Weź pod uwagę fakt, że kosztorys to tylko wstępne wyliczenia. W praktyce okazuje się często, że budżet zostaje często przekroczony. Zabezpiecz się na taką ewentualność i przygotuj „zapasową” gotówkę.

Kolejność prac

Teraz ustalamy harmonogram, według którego będziemy wykonywać prace. W pierwszej kolejności należy wykonać te najcięższe, np. wyburzanie ścian. Jeżeli pogoda pozwala na prace na zewnątrz zacznij od docieplania i termomodernizacji. Remont wewnątrz domu może wykonać nawet, jeśli pada deszcz i jest zimno.

Poszukaj wykonawców

O dobrą ekipę remontową nie jest wbrew w pozorom prosto. Zwłaszcza, jeśli pod uwagę bierzesz prace na zewnątrz. Nie każda firma wie, jak prawidłowo wykonać docieplenie czy umie dokładnie odnowić elewacje. Jeśli znasz się na tym, nie ma problemu. W innym przypadku musisz dać sobie trochę czasu na poszukanie odpowiednich fachowców. Taką ewentualność również powinieneś już prędzej zaznaczyć w swoim kosztorysie. Jeśli Twoi znajomi czy rodzina nie jest w stanie polecić Ci nikogo sprawdzonego, poszukaj fachowców w sieci.

Firma http://luksar.waw.pl/ zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem elewacji, termomodernizacji. Firma działa na rynku od lat, zdobyła niemałe doświadczenie i wciąż poszerza zakres swoich usług. Oferuje również usługi brukarskie, usługi murarskie, sprzedaż materiałów czy naprawdę dachów. Istnieje również możliwość kompleksowej realizacji usług, tj. poprowadzenie budowy od zera do przekazania kluczy.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

1 komentarz

  1. Kochani pamiętajcie, że z najważniejszych elementów podczas podróży związanej z budowaniem domu jest dobór odpowiedniej firmy z materiałami budowlanymi. Na szczęście, ja trafiłam z polecenia na firmę msm we Wrocławiu. Był to strzał w 10! Solidna firma z zasadami 🙂

    Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*