Roboty ziemne – najtaniej z wynajętą koparką

Ilość prac budowlanych prowadzonych przez firmy, jak i przez klientów indywidualnych jest w Polsce bardzo duża. Można nawet stwierdzić, że branża budowlana jeszcze nigdy nie miała się tak dobrze. Stąd też bardzo duże zapotrzebowanie na profesjonalny sprzęt i coraz więcej ofert, by po prostu go wynajmować, zamiast dokonywać zakupu.

Popularne ostatnio minikoparki idealnie sprawdzają się na wszelkich budowach, gdzie duże nie wjadą lub mogą za bardzo uszkodzić teren. To dobre rozwiązanie również, jeśli grunt jest grząski i istnieje ryzyko, że ciężki sprzęt mógłby się zapaść.

Koparka zamiast pracowników

Wynajem koparek w Boels to doskonały pomysł, jeśli zależy nam na jakości pracy oraz szybkości jej wykonania. Gdy porównamy efekty, to może okazać się że koparka przez godzinę zrobi więcej niż kilku ludzi przez osiem godzin. To jak widać nawet ekonomicznie uzasadniony wybór. Poza tym oczywiście oszczędzamy i czas, i siły.

Z ofert firm, które wypożyczają sprzęt budowlany korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Czasem jest to bardziej opłacalne niż zakup własnych urządzeń lub też uzasadnione logistycznie, gdy na przykład firma realizuje budowę w oddalonym od siedziby miejscu i transport własnego sprzętu byłby po prostu nieopłacalny.

Drogie maszyny

Zakup własnej koparki to ogromny wydatek. Do tego dochodzą oczywiście koszty serwisowania i magazynowania. Na okoliczność budowy domu taki wydatek wydaje się po prostu irracjonalny. Po drugie, z punktu widzenia firm budowlanych coraz mniej opłaca mieć dużo różnych urządzeń budowlanych, które bardzo często po prostu stoją nieużywane. Coraz więcej specjalistów koncentruje się więc na tym, by na bazie mieć podstawowy sprzęt, a resztę w miarę potrzeb wypożyczać na konkretne prace. Z ekonomicznego i praktycznego rachunku takie rozwiązanie po prostu się opłaca.

Wynajmując sprzęt, zrzucamy w pewien sposób z siebie odpowiedzialność za naprawy, serwis czy przechowywanie. Ta opcja opłaca się, gdy potrzebujemy maszyny na krótki czas lub gdy chcemy szybko zakończyć jakieś prace. Sprawdzone wypożyczalnie mają sieć punktów w całej Polsce, więc nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem przedstawicielstwa blisko miejsca robót. Poza tym nowoczesne techniki pomagają zamówić sprzęt przez Internet lub u przedstawicieli terenowych. Wypożyczenie koparki nie jest więc sprawą skomplikowaną i wystarczy dysponować jedynie doświadczonym operatorem, by szybko uporać się nawet z dużymi robotami.

Wydawca: Redakcja
Data: 24 października 2017

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*