Rodzaje ogrodów | PolakBuduje.pl

Rodzaje ogrodów

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 1 czerwca 2016

Ogród domowy pełni ważną funkcję, dlatego jego styl powinien być dobrany do preferencji jego użytkowników. Przeczytaj i wybierz najlepszy ogród dla siebie. Tak byś z największą przyjemnością spędzał w nim każdą wolną chwilę, delektując się jego klimatem i unikalnym wyglądem.

Budujesz dom swoich marzeń – dokładnie taki jak chciałeś, jest urzekający na zewnątrz i doskonały w środku. Niby wszystko ładnie wygląda, poza szaro-burą ziemią wokół domu.

Jak ma wyglądać dom doskonale wiedziałeś, ale na ogród nie masz żadnego pomysłu. Pomyślałeś może, że posiejesz trawę, kupisz kosiarkę Husqvarna i problem z głowy. Można tak zrobić, jednak ogród  to nierozerwalna część domu i jego wizytówka. Pięknie urządzony może stanowić wyjątkową przestrzeń do relaksu, zabawy oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Poznaj różne style ogrodów, zainspiruj się i stwórz coś specjalnie dla siebie i bliskich.

Ogród leśny

Ogród leśny to miejsce przepełnione drzewami. W takim ogrodzie najczęściej widywane są iglaki, sosny, świerki, tuje, cisy. Co prawda nim wyrosną i nabiorą dużych rozmiarów minie wiele lat. Sadząc drzewa trzeba mieć na uwadze to, że będą powodowały zacienienie terenu, dlatego trzeba dobrze dobrać ich położenie. Dużą zaletą ogrodów leśnych jest cudowne świeże powietrze, szum liści oraz zielony krajobraz odcinający od wielkomiejskich zabudowań.

Ogród wodny

Ogród wodny jak łatwo się domyślić sprowadza się do oczek wodnych, stawów i ogólnie wodnego otoczenia domu. Jest trudny w samym stworzeniu, jednak efekt końcowy wynagradza wszelkie trudy. Ogród wodny przenosi dom w bardzo naturalny krajobraz, fantastycznie uspokaja, jednocześnie dodając energii. Możliwość aranżacji wody daje duże możliwości. Z jednej strony można stworzyć zwyczajne oczko wodne, a z drugiej wodospad, fontannę, a nawet ścianę wodną, a to wszystko otulone roślinami i naturalnymi kamieniami.

Ogród skalny

Ogród skalny to styl dla miłośników gór. Cała koncepcja w głównej mierze polega na stworzeniu krajobrazu przypominającego górski szlak. Najważniejsze elementy to kamienie i naturalne skały o różnych wielkościach i formach. Otoczone specjalnie dobraną niską roślinnością. Ogród skalny może znajdować się na zupełnie płaskim terenie lub wznosić na skarpie tworząc piętra i strukturę wysokościową.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*