Schody zewnętrzne. Jak je właściwie zaprojektować? | PolakBuduje.pl

Schody zewnętrzne. Jak je właściwie zaprojektować?

fot. bruk-bet.pl

Artykuł sponsorowany, 8 marca 2019

Użytkowość to pierwsza cecha, którą bierzemy pod uwagę, projektując schody zewnętrzne. Nic w tym dziwnego, ponieważ to, czy będą one stabilne, wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu jest kwestią nadrzędną. Nie możemy jednak zapominać o tym, że drugim równie ważnym aspektem są względy estetyczne. Stopnie schodowe stanowią wizytówkę każdego domu, dlatego też warto zadbać o to, by robiły dobre pierwsze wrażenie. Jak w takim razie wszystko zaplanować, by uzyskać zadowalający efekt? Podpowiadamy!

Postaw na dobry materiał!

Wybór odpowiedniego materiału na budowę schodów zewnętrznych nie należy do najłatwiejszych zadań, aczkolwiek kierując się właściwymi kryteriami, może to przebiec szybko i sprawnie. Co to za kryteria? Po pierwsze, stopnie powinny idealnie pasować do położonej kostki brukowej oraz elewacji domu. Bez tego uzyskany efekt z pewnością nie sprosta naszym oczekiwaniom. Drugą równie ważną kwestią jest wysoka odporność na czynniki zewnętrzne i intensywną eksploatację. Kolejną istotną sprawą jest powierzchnia zewnętrznych stopni schodowych, która z przyczyn oczywistych powinna być antypoślizgowa (np. stopnie blokowe Profit).

stopnie schodowe profit

fot. bruk-bet.pl

Właściwy montaż to podstawa!

Uznajmy, że idealny materiał już mamy. Co dalej w takim razie? W tym oto miejscu zaczynają się przysłowiowe schody. Montaż jest prawdziwym wyzwaniem i tutaj najlepiej wspomóc się fachowymi kompetencjami lub pomocą specjalisty. Montaż stopni schodowych jest niestety czasochłonnym zadaniem, wymagającym precyzji, a jego etapy wyglądają następująco:

  1. Przygotowujemy podłoże, a więc wykonujemy właściwe pomiary, planujemy bieg schodowy, a także określamy rodzaj gruntu. Na tym etapie ważnym jest, czy podłoże potrzebuje dodatkowego wzmocnienia oraz troska o jego wyrównanie i zasyp.
  2. Wyznaczamy krawędzie i układamy płyty, a więc w pierwszej kolejności ustawiamy elementy brzegowe, a potem (wspierając się poziomicą), upewniamy się, że wysokość stopni jest taka sama w każdym przypadku.
  3. Wykańczamy stopnie schodowe poprzez wypełnienie szczelin pomiędzy płytkami lub kostkami bruku.

Budowa schodów zewnętrznych to twardy orzech do zgryzienia, dlatego też niezbędna w tym przypadku jest wiedza oraz doświadczenie fachowca. Aby mieć pewność, że cały proces przebiegnie bezpiecznie, sprawnie i bezproblemowo najlepiej skorzystać z usług jednego z liderów na rynku, jak m.in. Bruk-Bethttps://www.bruk-bet.pl/produkty/stopnie-schodowe

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*