Spawanie w pomieszczeniach i na zewnątrz | PolakBuduje.pl

Spawanie w pomieszczeniach i na zewnątrz

fot. vitabri.pl

Artykuł sponsorowany, 3 kwietnia 2019

Na szczęście czasy, w których królowały wielkie spawarki, pożerające tyle prądu, co niewielkie miasteczko, odeszły w zapomnienie (i oby nigdy nie wróciły). Teraz do dyspozycji mamy dziesiątki, jeśli nie setki, małych zgrabnych modeli, o potencjale o wiele większym niż ich starsze siostry. Niektóre są wielkości torebki i z łatwością można je zabrać niemalże wszędzie. Ich ogromną zaletą jest również to, że da się je podłączyć do zwykłego gniazdka sieciowego 230V. Zatem odpada nam dodatkowy ciężar w postaci grubego kabla siłowego. Za pomocą takich spawarek spawać może praktycznie każdy i nie potrzebuje do tego specjalnych uprawnień (jednak krótki kurs jest jak najbardziej wskazany).

Współczesne automaty MIG-MAG oraz TIG też przeszły swoistą ewolucję. Są cięższe od spawarek elektrodowych, to fakt, ale i tak daje się je łatwo transportować. Poza tym, ich głównym miejscem pracy są zakłady produkcyjne, a nie przydomowe warsztaty i garaże.

Jednak nie wszędzie

Mimo postępującej technologii i wprowadzaniu coraz to nowych rozwiązań, wciąż nie udało się przeskoczyć jednej istotnej rzeczy. O ile spawacza można zrobić prawie z każdego, to miejsce, w którym przystępuje się do pracy, nie może być pozostawione przypadkowi. Na zakładach są specjalnie wyznaczone strefy, gdzie można używać otwartego ognia, które regulują zasady BHP. Ale nie zawsze mamy ten komfort, by pracować w czterech ścianach. Prace na budowach, w trudnych warunkach to nie rzadkość. Każdy, kto kiedyś spawał, wie, że największym wrogiem spawacza jest wiatr. Nawet niewielki podmuch może zdmuchnąć strumień gazów osłonowych, przez co spawanie jest niemożliwe. Deszcz i śnieg też nie ułatwiają sprawy, a przecież pracę wykonać trzeba.

Jak temu zaradzić?

Może nie idealnym, ale na pewno sprawdzonym sposobem na radzenie sobie z warunkami atmosferycznymi są namioty. Oczywiście nie chodzi o namioty turystyczne albo do uprawy roślin, ale o specjalne namioty spawalnicze, wykonane z trudnopalnych materiałów i solidnej konstrukcji. W zależności od potrzeb możemy wybrać model otwierany z każdej strony, z świetlikami w dachu i otworem wentylacyjnym. Niektóre mają dodatkowe elementy ostrzegawcze. Wybór jest dość spory, ale najlepiej zaopatrzyć się u sprawdzonego producenta. Ciekawą ofertę posiada firma Vitabri. Ważne, by namiot miał fartuch opadający na ziemię, co zabezpieczy przed podwiewaniem. Wielką zaletą jest to, że takie namioty można w łatwy sposób złożyć. Zaopatrzone są w dedykowane pokrowce, więc również transport nie sprawia najmniejszych problemów.

Dowiedz się więcej – http://www.vitabri.pl/tematyka/namioty-spawalnicze

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*