Stolarka okienna - najnowsze trendy | PolakBuduje.pl

Stolarka okienna – najnowsze trendy

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 28 maja 2018

Duże przeszklenia, proste formy, jasne kolory i minimalizm – to najnowsze trendy w stolarce okiennej. Rok 2018 poza estetyką kładzie też duży nacisk na jakość i energooszczędność. Jeśli zamierzacie w najbliższym czasie wybrać okna do swojego domu koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Nowoczesne budownictwo daje inwestorom masę możliwości, co do wyboru materiałów, technologii, ale również kolorystyki czy stylu. Producenci materiałów budowlanych naprawdę nie ułatwiają życia, sprawiając, że na poszczególnych etapach budowy pojawiają się naprawdę trudne wybory i decyzje.

Stolarka okienna nie ustępuje w tej dziedzinie na krok. Rozwój branży okiennej jest szybki i dynamiczny. Nowoczesna estetyka, kolorystka, różnorodność materiałów idzie w parze z coraz lepszymi parametrami technicznymi.

Wybierając okna do domu można teraz łączyć względy estetyczne z praktycznymi czyli mówiąc prościej można mieć i ładne i dobre okna.

To, co jest aktualnie na czasie to duże okna z ogromną powierzchnią przeszkleń. Świetny wybór do salonu czy jadalni. Coraz częściej wykorzystywane są również w sypialni. Wyglądają przepięknie i nowocześnie, optycznie powiększając wnętrze, zapewniając przy tym bardzo dużo dziennego, naturalnego światła. Wpływa to bardzo dobrze na nasze samopoczucie, i pozwala na oszczędności – nie ma bowiem konieczności dodatkowego doświetlania pomieszczeń. Z zewnątrz czynią bryłę domu lżejszą i bardziej nowoczesną.

Duże gabaryty i przeszklenia to trend widoczny nie tylko w „zwykłych” oknach. Coraz częściej spotkać można okno dachowe (zobacz) o bardzo dużych rozmiarach. Często jest to połączone ze sobą kilka okien, tworząc na poddaszu nie tylko idealne źródło dziennego światła, ale również wyjątkową kompozycję estetyczną.

Obecnie na czasie są okna wykonane z materiałów naturalnych. Proekologiczne trendy i chęć zbliżenia się do natury sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na okna drewniane, lub drewniano-aluminiowe. Pęd w stronę natury widać również w kolorystyce – inwestorzy chętnie wybierają okna w odcieniach szarości oraz naturalnego drewna. Nowoczesne technologie pozwalają na dowolne łączenie różnych barw, co stwarza jeszcze lepsze możliwości aranżacyjne.

Poza estetyką niezwykle ważne są również parametry techniczne. To na co nadal kładzie się duży nacisk to energooszczędność. Zmniejszenie zużycia energii i obniżenie kosztów ogrzewania to temat, którym zainteresowana jest coraz większa liczba inwestorów. Dlatego producenci prześcigają się we wprowadzeniu okien o coraz lepszych parametrach cieplnych.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*