Stolarka świadoma ekologicznie - poznajcie drzwi CAL | PolakBuduje.pl

Stolarka świadoma ekologicznie – poznajcie drzwi CAL

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 11 września 2018

Drzwi polskiej marki CAL produkuje się w zgodzie z ekologicznym duchem. Firma za każde drzwi sadzi nowe drzewo, ale to nie wszystko. Dlaczego warto wybierać producentów sprzyjających naturze?

Stolarka drzwiowa coraz częściej wykazuje ekologiczną świadomość podczas procesu pozyskiwania surowców. O tym, że drewniane drzwi są ulubionym wyborem Polaków wiadomo nie od dziś. Nie musi się to jednak wiązać z dewastacją lasów. Firma CAL, polski producent drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, za każde drzwi sadzi nowe drzewo. Można? Okazuje się, że można! Poznajcie bliżej markę CAL – https://www.drzwi-cal.pl

Surowiec pozyskiwany z ekologicznych obszarów

Pozyskując drewno do produkcji drzwi, firma CAL prowadzi działania pod nazwą „Drzewo za drzwi”, czyli w miejsce ściętego drzewa sadzi nowe. Drewno pochodzi z lasu certyfikowanego, na którego terenie nie stosuje się pestycydów i chroni się rzadkie gatunki zwierząt oraz roślinność. Dodatkowo są to lasy zarządzane według zasad Dobrej Gospodarki Leśnej, zgodnie z międzynarodowymi wymogami certyfikatu FSC. Ponadto sama powierzchnia drzwi drewnianych CAL pokrywana jest ekologicznymi, wodorozcieńczalnymi lakierami, przyjaznymi środowisku na etapie produkcji i użytkowania.

ekologiczne drzwi

fot. materiały nadesłane

Kolejną cechą ekologicznych drzwi CAL jest niski współczynnik przenikania ciepła U, który wynosi nawet 0,58 W/M2K. Dzięki temu drzwi są bardzo ciepłe i pozwalają uniknąć dużych strat energii, a w konsekwencji, w skali roku, zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. CAL to jedyny polski producent drzwi drewnianych będący Ambasadorem Budownictwa Pasywnego, co oznacza, że spełnia najwyższe standardy opracowane przez niemiecki Passivhaus Institut Darmstadt.

dom

fot. materiały nadesłane

Wzmocniona konstrukcja i profesjonalny montaż

Producent drzwi CAL to polska firma rodzinna, która od 30 lat produkuje piękne i solidne drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Obecnie sprzedaje wiele dziesiątek modeli drzwi pogrupowanych według tematycznych kolekcji. Dzięki temu oferuje drzwi w stylu tradycyjnym, skandynawskim, nowoczesnym, szlacheckim, minimalistycznym oraz luksusowym.

Firma przykłada ogromną wagę do solidnej konstrukcji, trwałych materiałów oraz do profesjonalnego montażu swoich produktów. Właśnie dlatego wprowadziła program o nazwie Autoryzowana Grupa Montażowa, który zapewnia profesjonalny montaż drzwi. Każde drzwi montowane przez AGM objęte są standardową gwarancją wydłużoną, niektóre modele nawet do 20 lat!

wzmocnione drzwi

fot. materiały nadesłane

Znakomita klasa antywłamaniowa

Konstrukcja drzwi marki CAL została objęta dodatkowym wzmocnieniem. Jest to gwarancja ich niezawodności i stabilności przez kilkadziesiąt lat. Firma wdrożyła także własną innowację tzw. wręg antywyważeniowy, który stał się standardem i wzorem dla całej branży. W połączeniu z wielopunktowymi zamkami Winkhaus i ciepłym, antywłamaniowym zestawem szklanym P-4 tworzy wysoką klasę odporności na włamania – nawet RC2! Tym samym w jednym produkcie otrzymujecie drzwi ekologiczne, trwałe, zdrowe i bezpieczne. Czego można chcieć więcej od domu?

cal - prawdziwe drzwi

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*