Szafki basenowe HPL - budowa i wyposażenie | PolakBuduje.pl

Szafki basenowe HPL – budowa i wyposażenie

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 17 listopada 2016

Szafki z płyt HPL cieszą się szczególnym uznaniem. O ich wyjątkowych walorach przekonują się nie tylko użytkownicy basenów, ale też pracownicy zakładów oraz bywalcy obiektów użyteczności publicznej. Z jakich elementów składa się szafka HPL? Co przesądza o jej niezawodności?

Obudowa szafki

Rzeczą godną wzmiankowania jest solidność szafek HPL. Obudowa i drzwiczki mebla są wykonywane z wysokiej jakości płyt, o różnym stopniu grubości. Tworzywo HPL to gwarancja wytrzymałości (jakiej nie zapewnią tradycyjne plastiki i metale), ale też stylowości i estetyki. ,,Matowa powierzchnia tworzywa może przyjmować różne kolory i oznakowania, zależnie od życzenia osoby zamawiającej. Taka szafka pełni funkcję schowka, będącego wartościowym elementem aranżacji pomieszczenia” – komentuje przedstawiciel firmy Sanipol, renomowanego producenta szafek i kabin sanitarnych z HPL.

Zabezpieczenie zamykające

Szafka HPL ma za zadanie przechowywać, ale też chronić przetrzymywane w niej przedmioty. Tym samym, niezbędnym elementem wyposażenia jest odpowiedni system zabezpieczeń. Do najbardziej tradycyjnych i niezawodnych należą zamknięcia mechaniczne, otwierane przy pomocy kluczyka. Alternatywą są zamki elektroniczne, szyfrowe i wrzutowe (np. na monety). Takie rozwiązania ograniczają ryzyko kradzieży do minimum.

Schowki, skrytki

Praktyczność szafki przejawia się w przestronności jej wnętrz. Komora ładunkowa powinna pozwalać na przechowywanie wszelkich niezbędnych przedmiotów. Wiele firm produkujących szafki HPL sprzedaje modele dostosowane do indywidualnych wymiarów i kształtów – w formie tradycyjnych słupków, szafek w kształcie litery ,,L” czy małych skrytek. ,,Takie szafki mogą dysponować jedną, dużą przestrzenią wewnętrzną, bądź podziałem na poszczególne półki i schowki. Większość modeli posiada też wieszaki i wloty wentylacyjne” – dodaje ekspert Sanipol.

Dodatkowe elementy wyposażenia

W celu podwyższenia walorów użytkowych szafek, istnieje możliwość zaopatrzenia ich w funkcjonalne elementy dodatkowe. W charakterze doposażenia najczęściej występują ławki, zintegrowane z szafką. Osadzone na metalowym stelażu, stanowią stabilną konstrukcję, umożliwiającą szybką i sprawną zmianę ubioru oraz przepakowanie osobistych rzeczy. Czyli wszystko to, na czym najbardziej nam zależy.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*