Szukasz mieszkania w Krakowie? Sprawdź najciekawsze miejsca

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 17 stycznia 2019

Kraków co roku przyciąga rzesze turystów pięknymi krajobrazami, zabytkami i bogatą ofertą rozrywkowo-kulturalną. Wyjątkowy klimat tego miasta sprawia także, że wiele osób chce w nim osiąść na stałe. Które dzielnice warto wziąć pod uwagę?

Swoszowice – dzielnica przyjazna dla rodzin

Jedną z najbardziej przyjaznych do zamieszkania dzielnic są Swoszowice, które są zlokalizowane w południowej części Krakowa. Spokojny i kameralny charakter tej części miasta współgra z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i dojazdem do centrum. To tutaj znajduje się uzdrowisko, w którym oprócz bogatej oferty zabiegów SPA i rehabilitacji, można oddać się relaksowi w pobliskim zabytkowym parku. Mieszkańcy mają w tej dzielnicy do dyspozycji placówki medyczne, sklepy, przedszkola i szkoły oraz tereny zielone sprzyjające rekreacji. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Swoszowice jawią się jako atrakcyjne dla nowych mieszkańców miejsce, w którym chce się zostać na stałe. Potencjał dzielnicy dostrzegają deweloperzy, którzy budują tutaj swoje nowoczesne inwestycje – przykładem tego jest Panorama Kliny, zlokalizowana w Klinach Zacisze. Inwestycja składa się z budynków wielorodzinnych oraz szeregowych domów. Z niektórych nieruchomości roztacza się przepiękny widok na Tatry, czemu inwestycja zawdzięcza swoją nazwę.

Z dala od miejskiego zgiełku

Wśród przyjezdnych popularnością cieszą się tereny, które chociaż są oddalone od centrum miasta, zapewniają dobre połączenie i dojazd do niego. Przykładem jest gmina Zielonki, w której bez wątpienia znajdą swoje miejsce aktywni młodzi ludzie i rodziny z dziećmi. Bliskość natury oraz sąsiedztwo metropolii z pewnością przypadnie im do gustu. Dużym powodzeniem cieszą się także nieruchomości w Tyńcu, który słynie głównie z Klasztoru Benedyktynów oraz malowniczego Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Liczne trasy rowerowe i możliwość bliskiego kontaktu z naturą czynią to miejsce magicznym.

Prestiżowa i dobrze zlokalizowana Wola Justowska

Wola Justowska jest wyjątkowym miejscem na mapie Krakowa nie tylko ze względu na swoje doskonałe położenie, ale i skojarzenie z luksusem i prestiżem. Powstające tutaj inwestycje są niejednokrotnie wyjątkowe pod względem architektonicznym i zwracają na siebie uwagę przechodniów. Bliskie sąsiedztwo malowniczego Lasku Wolskiego, ZOO i Kopca Piłsudskiego, przyciągają w te rejony miasta ludzi z każdej strony Polski.

Dla studentów i pracowników biurowych

Nie da się ukryć, że często mieszkań w Krakowie poszukują studenci oraz absolwenci uczelni wyższych, którzy znajdują zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach. Pod tym względem na uwagę zasługuje Ruczaj, w obrębie którego znajduje się Krakowski Park Technologiczny oraz kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Atrakcyjną dzielnicą są także Bronowice, w których znajduje się Bronowice Business Center. Bronowice są także dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta, jak również mają dobre połączenie do uczelni, takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny i Uniwersytet Ekonomiczny. Jeśli dodamy do tego tereny zielone w tych częściach Krakowa oraz możliwość aktywnego wypoczynku, otrzymujemy atrakcyjną lokalizację również dla całych rodzin.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*