Transport/przewóz stołu bilardowego - wskazówki | PolakBuduje.pl

Transport/przewóz stołu bilardowego – wskazówki

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 13 sierpnia 2019

Ze względu na gabaryty i wagę transport stołu bilardowego to nie taka prosta sprawa. Jeśli mebel nie zostanie odpowiednio zabezpieczony na czas przewozu, może doznać poważnych uszkodzeń. Jak nie dopuścić do obicia nóg lub zarysowania płyty rozgrywającej? Mamy kilka wskazówek!

Przewóz nowego stołu bilardowego

Z transportem nowego stołu bilardowego jest nieco mniej zachodu niż z przewozem już użytkowanego np. przy przeprowadzce. Zwykle każdy producent stołów bilardowych sprzedaje produkt jako zestaw elementów do złożenia i zapewnia dowóz do klienta. Firma zabezpiecza wszystkie części przed otarciami czy zarysowaniami folią bąbelkową, a rogi obkłada specjalnymi narożnikami. Tak zabezpieczone luźne elementy spina się razem i skleja taśmą. Płytę rozgrywającą także dokładnie owija się ochronnym materiałem i przeważnie kładzie na płasko na pace samochodu dostawczego. Na niej układa się resztę części, a całość blokuje przed przesuwaniem się.

Niemal wszystkie firmy produkujące stoły bilardowe zapewniają transport do klienta w umówionym terminie. Ekipa wnosi mebel do budynku i montuje go na miejscu. Jeżeli istnieje potrzeba zorganizowania pomocników do jego przeniesienia, wykonawca informuje o tym wcześniej. Z uwagi na wielkość i ciężar stołu jest to dosyć częsta praktyka. Stół bilardowy 9ft mierzy ok. 2,7 metra i, jeśli został wyposażony w kamienną płytę rozgrywającą, może ważyć ok. 500 kg. Do podniesienia tak dużego i ciężkiego mebla potrzeba kilku osób.

fot. pixabay.com

Transport od producenta, samodzielny czy z firmą przewozową?

Opcja transportu prosto od producenta (np. od firmy Fa-Bil, produkującej stoły bilardowe) jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Niemniej to zamawiający decyduje, czy chce skorzystać z usługi, czy woli zająć się transportem na własną rękę. Owszem, za obsługę zostanie doliczona opłata, z tym że wynajmując do tego firmę przewozową, też trzeba zapłacić i poprosić znajomych o pomoc w przeniesieniu mebla. W przypadku zapewnienia dowozu przez producenta to mija się z celem.

Naturalnie, możesz też wynająć/pożyczyć samochód dostawczy i odebrać wyrób od producenta, ale i tak będziesz potrzebował ludzi, którzy później pomogą ci go wnieść do budynku. Co więcej, będziesz musiał samodzielnie złożyć mebel i wziąć pełną odpowiedzialność za jego transport. Jeśli podczas przewozu dojdzie do uszkodzenia stołu bilardowego, wina będzie leżała po twojej stronie. W związku z tym nie będziesz mógł złożyć reklamacji ani oczekiwać żadnej rekompensaty.

O czym pamiętać przewożąc stół bilardowy w inne miejsce?

Nieco inaczej wygląda sprawa, gdy trzeba przewieźć stół bilardowy w inne miejsce. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia: albo rozłożyć stół bilardowy na części i przed transportem wszystkie dokładnie zabezpieczyć tak, jak wyżej opisano, albo przewieźć stół w całości, uprzednio zabezpieczając jego narożniki styropianem lub kartonem i owijając go folią bąbelkową. Jeżeli postanowisz przewieźć mebel w częściach, dobrze jest opatrzyć płytę rozgrywającą naklejką „Uwaga, szkło” bądź „Ostrożnie, nie rzucać”, by przewoźnik wiedział, że należy się obchodzić z tym przedmiotem delikatnie.

Stół do bilarda możesz przewieźć na własną rękę lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy przewozowej np. zajmującej się transportem stołów bilardowych na Śląsku. Samodzielna realizacja transportu wymaga wynajęcia lub pożyczenia od znajomego na tyle dużego samochodu dostawczego, by na pace zmieściła się ok. 2,5-metrowa płyta. Po twojej stronie leży też zabezpieczenie stołu, czy to rozłożonego na części, czy przewożonego w całości przed przesuwaniem się. W tym celu warto na podłodze rozłożyć antypoślizgowy materiał, a elementy/stół przypiąć pasami, zblokować lub przymocować do ścian. Jeśli dojdziesz do wniosku, że lepiej powierzyć transport przewoźnikowi, to on zajmie się zabezpieczeniem przesyłki w najlepszy możliwy sposób.

Fa-Bil – producent stołów bilardowych

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*