Wady i zalety wełny szklanej oraz inne metody izolacji

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 23 grudnia 2018

Wełna szklana to najczęściej wybierany przez fachowców materiał na ocieplenie dachu. Taka izolacja termiczna sprzedawana jest w rolkach a jej forma idealnie pasuje do zamontowania między standardowymi belkami. Bardzo dużymi atutami wełny szklanej są jej dostępność oraz cena. Jeżeli chodzi o minusy to sama instalacje jest dość kłopotliwa – wdychanie jej włókien może okazać się bardzo negatywne w skutkach dla Twojego zdrowia. Dlatego też montażem powinny zajmować się wykwalifikowane osoby, które stosują odpowiednie dla tego zajęcia narzędzia. Na przykład specjalną odzież ochronną, odporną na wbijanie się włókienek lub też maskę chroniącą drogi oddechowe.

Ocieplanie domu

Izolacja termiczna domu za pomocą wełny szklanej, o ile jest prawidłowo wykonana, to jest gwarancją zatrzymania ciepła w domu przez dziesiątki lat. Choć izolacja taka większości z nas kojarzy się przede wszystkim z ochroną przed mrozem w czasie zimy i pomocą z utrzymaniem ciepła w tym trudnym czasie, tak naprawdę korzyści są odczuwalne również latem. W cieplejsze dni bowiem taka izolacja działa odwrotnie – w czasie ciepłych dni nie pozwala ciepłu przedostawać się do wnętrza, pozwalając na zachowanie nieco chłodniejszego powietrza wewnątrz.

Poddasze domu

Istnieje cała masa sposobów na ocieplenie poddasza. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście styropian. Najczęściej styropian mocuje się do warstwy nośnej ściany za pomocą odpowiedniego kleju. Niekiedy stosuje się kołkowanie, lub obie te metody naraz. Układanie płyt luzem stosuje się rzadko. Ponieważ jego granulki zwiększają swoją objętość, fachowo styropian określany jest jako polistyren ekspandowany. Skrótowe oznaczenie według polskiej normy to PS-E (PoliStyren Ekspandowany). Ocieplanie domu styropianem to standard, na który może pozwolić sobie każdy Polak. Jego cena w stosunku do jakości, którą oferuje jest bardzo przystępna dla przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce.

Który sposób ocieplenia wybrać?

Niestety brak tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Każdy dom oraz środowisko, w którym się znajduje różni się od siebie. Dla jednych najlepszą opcją będzie ocieplenie dachu za pomocą wełny szklanej a dla innych za pomocą wełny skalnej. Podobnie jest z ociepleniem ścian – jedni polecą styropian bo w ich przypadku się sprawdził a inni go odradzą bo nie zdał rezultatu. Przy dokonywaniu wyboru należy wziąć pod uwagę swój budżet oraz inne materiały z jakich korzystaliśmy podczas budowy domu. Warto również zapytać ekspertów. Godni polecanie są specjaliści z ursa.pl – tam znajdziesz rzetelne informacje z pierwszej ręki.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*