Wydajne zgrzewarki do cięcia rur

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 11 maja 2018

Obecnie bardzo często przy tworzeniu rozmaitych instalacji wykorzystywane są rury z tworzyw sztucznych. Solidne połączenie rur jest niezbędne, ażeby instalacja była wytrzymała. Najlepsze połączenia wykonuje się przy użyciu wydajnej zgrzewarki do rur (https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-hydrauliczne/zgrzewarki).

Jak działa zgrzewarka do rur?

Czasami do łączenia rur tworzących instalacje gazowe czy cieplne wykorzystuje się specjalne kleje. Niemniej jednak nie są one zbyt trwałe. Przeważnie po pewnym czasie roztapiają się pod wpływem wody lub ciepła, co prowadzi do poważnych awarii instalacji. Dlatego też częściej wykorzystywana jest dzisiaj zgrzewarka do rur, która stapia odpowiednie ich części, w ten sposób łącząc rury ze sobą. Efekt jest stały, gdyż łączenia są odporne na wszelkie czynniki oddziałujące na instalacje.

Nagrzewanie zgrzewarki do rur

Najważniejszych parametrem określającym zgrzewarkę jest maksymalna temperatura, do jakiej może się ona nagrzać. Jest to istotne, gdyż im wyższa maksymalna temperatura, tym większe możliwości urządzenia. Najbardziej wydajne zgrzewarki nagrzewają się do temperatury powyżej 130°C. Pozwala to łączyć ze sobą rury z polietylenu usieciowanego, którego temperatura topnienia wynosi właśnie 130°C. Warto jednak zauważyć, że rury polipropylenowe stapiają się już przy 100°C, a te skonstruowanego ze zwyczajnego polietylenu już w 60°C. Zgrzewarka do rur nagrzewająca się do najwyższych temperatur jest najbardziej wydajna, gdyż daje możliwość zgrzewania rozmaitych materiałów.

Moc zgrzewarki

Bardzo ważną cechą każdej zgrzewarki do rur jest jej pobór mocy. Teoretycznie powinien być on jak najwyższy. Im większa moc, tym szybciej urządzenie się nagrzewa. Tym samym, zgrzewanie rur przy użyciu sprzętu o dużym poborze mocy będzie o wiele szybsze. Niemniej jednak nie zawsze maksymalny pobór mocy jest pożądany. Jeśli regularnie korzysta się ze zgrzewarki, generuje ona bowiem wysokie rachunki za prąd. Na ogół moc sięgająca 1000W zapewnia zgrzewarce wystarczającą wydajność.

Istotne jest, ażeby zgrzewarka do rur posiadała regulator temperatury. Umożliwia on stapianie rur z różnych materiałów przy optymalnym poborze mocy. Jeśli konieczne jest stworzenie instalacji z rur mieszanych, może się okazać, że będzie trzeba stapiać na przemian różne materiały. W takim przypadku przydatna jest duża moc zgrzewarki, gdyż znacząco przyspiesza ona pracę. Warto w tym miejscu wspomnieć o konieczności zaopatrzenia się w matryce w co najmniej kilku rozmiarach.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*