Wygoda i bezpieczeństwo pracy na pomoście

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany, 23 kwietnia 2019

Zapewnienie pracownikom odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa pracy – zwłaszcza w robotach typowo budowlanych, to zadanie nie lada wymagające. Pracodawca, który inwestuje w nowoczesne technologie, nie tylko daje swoim pracownikom dużo większe bezpieczeństwo na placu budowy, ale również umożliwia im szybsze i bardziej precyzyjne wykonanie zadania.

To kluczowe, ponieważ inwestycje budowlane i konstrukcyjne mogą generować w przyszłości ogromne koszty renowacyjne czy remontowe, jeśli na etapie budowania już od początku realizowane były pewne niedociągnięcia – z czasem muszą się one uwidocznić. Umożliwiając swoim pracownikom swobodną pracę na wysokości czy wsparcie przy największych obciążeniach, czy to poprzez pomosty robocze czy wynajmowane teleskopowe ładowarki – ma się możliwość uzyskania równego i wysokiego standardu wykończenia czy konstrukcji na całej długości prowadzonych prac.

Zakup lub wynajem pomostu

Innowacyjne maszyny i urządzenia budowlane jak pomosty robocze, pozwalają na połączenie komfortu i wygody pracy z bezpieczeństwem. Na pomoście załadować można podręczne urządzenia i maszyny budowlane lub część materiałów niezbędnych do prowadzenia prac. Takie pomosty są dzisiaj mobilne, dzięki czemu z powodzeniem można szybko zmieniać ich położenie i łatwo wykonać np. prace na całej długości elewacji danego budynku.

Stabilność konstrukcji i jej wysięgnik sprawiają, że można z powodzeniem wynieść nawet załogę pracowników fizycznych na wysokość kilkunastu metrów, co pozwala na realizowanie ciężkich zadań roboczych do wysokości 4 czy 5 kondygnacji. Takie ułatwienie sprawia, że jednocześnie wykonywać można prace z pogranicza różnych specjalizacji i branż budowlanych – od architektury i konstrukcji, przez układanie instalacji sanitarnych i technicznych, na wykończeniu i czystym montażu kończąc.

Strony polecające konkretne pomosty robocze jak ostap.pl zalecają zwracać uwagę na takie aspekty jak możliwość wynajęcia pomostu – w przypadku firmy, która tylko okazjonalnie mogłaby zyskać na takim sposobie realizacji zadania. Wynajmowanie pomostów i maszyn budowlanych ma głęboki sens w przypadku podwykonawców i początkujących przedsiębiorstw. Wraz z rozwojem działalności i częstym wykonywaniem inwestycji budowlanych, posiadanie własnego pomostu do realizacji różnych bieżących zadań wydaje się najlepszym i najkorzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa budowlanego. W tej sytuacji należy jednak doliczać koszty dodatkowe jak amortyzacja, konserwacja, serwis i ubezpieczenie sprzętu oraz szkolenie pracownika w zakresie jego obsługi – czyli pozycje, których w przypadku najmu lub leasingu po prostu nie ma.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*