Wykładzina dywanowa – jak wybrać? | PolakBuduje.pl

Wykładzina dywanowa – jak wybrać?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 10 listopada 2017

Planując wyposażenie wnętrza trudno pominąć jeden z jego najważniejszych elementów, czyli podłogi. Każdy z nas chce mieszkać komfortowo a zarazem przytulnie. W niektórych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się kafle, w innych parkiety, panele. Są jednak miejsca, w których chcemy stąpać po miękkiej powierzchni, chodzić boso, czy też pozwolić bawić się dzieciom. Tutaj doskonale sprawdzają się wykładziny. W jaki sposób wybrać tę, która najlepiej sprawdzi się w naszym domu? Jak szybko i sprawnie ją położyć?

Wykładzina dywanowa – wybieraj ze względu na podłoże

Kupując wykładzinę dywanową zwracajmy uwagę na powierzchnię, którą mamy w swoim mieszkaniu. Na podłoża betonowe czy też kamienne najlepiej wybrać wykładzinę z podkładem z pianki. Na twardym podłożu świetnie sprawdzą się również produkty z pokładem filcowym. Warto wiedzieć również o tym, że filc nie wchodzi w reakcję ze środkami chemicznymi, które najczęściej znajdują się w powierzchniach lakierowanych. Produkt ten świetnie sprawdza się również w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.

Włókno decyduje o jakości wykładziny

Jednym z podstawowych elementów, które należy dokładnie sprawdzić, kupując wykładzinę, są włókna. Podstawową zaletą włókien sztucznych jest to, że są one wytrzymałe na ścieranie i gniecenie. Ponadto tego rodzaju materiały są odporne na bakterie i grzyby. Włókna sztuczne nie wchodzą również w reakcję ze środkami chemicznymi. Łatwo można je oczyścić. Wykładziny dywanowe wykonane z wełny naturalnej są za to miękkie oraz przyjemne w dotyku. Nie jest to jednak dobry wybór dla alergików. Natomiast wykładzina bawełniana jest bardzo przyjemna w dotyku, nie mechaci się i nie ściera, ale jest już dużo mniej odporna na zabrudzenia. Włókna naturalne są najbardziej wytrzymałe, ale jednocześnie nieprzyjemne w dotyku. Najczęściej wybiera się tego typu wykładziny do miejsc przechodnich tj.: przedpokój, korytarz. Dla takich miejsc często kupowana jest także wykładzina PCV (kliknij).

Ile wykładziny potrzebujemy do naszego wnętrza?

Aby zakupić odpowiednią ilość wykładziny musimy dobrze zmierzyć pomieszczenie, na długość oraz na szerokość. Należy pamiętać, aby uwzględnić wnęki oraz podesty. Do każdego wymiaru dodajemy ok 10 cm zapasu. Układając wykładzinę pamiętajmy, że jej łączenie powinno przebiegać prostopadle do okien. Warto pamiętać również o tym, że wykładzina odkształca się pod meblami. Jeśli więc lubimy częste zmiany układu mebli w mieszkaniu to lepiej zrezygnować z wykładziny. Natomiast jeżeli chcemy zakupić wykładzinę do przedpokoju to warto zaopatrzyć się w powłokę antyzabrudzeniową.

Vestiss S.C.
ul. Olszewskiego 2a
Jaworzno
Infolinia: 513 432 174 czynna w godzinach 9-17

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*