Zabezpieczenia przepięciowe – jakie wybrać? | PolakBuduje.pl

Zabezpieczenia przepięciowe – jakie wybrać?

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 24 sierpnia 2017

Inteligentny dom to nie tylko innowacyjne urządzenia, ale także specjalne zabezpieczenia mające chronić właścicieli przed włamaniami czy uszkodzeniami sprzętu. Odpowiednio rozplanowany budynek i wszystkie systemy pozwalają na pełną ochronę miejsca zamieszkania przez 24 godziny każdego dnia.

Zabezpieczenia przepięciowe doskonale sprawdzą się w każdym innowacyjnym domu. Te rozwiązania mają ochraniać konkretne części systemu CCTV przed przepięciami, celowymi atakami na oprogramowanie czy wyładowaniem atmosferycznym. Aby sprzęt był niezawodny i spełniał wszystkie swoje funkcje, najlepiej kupować go od specjalizujących się w tej dziedzinie producentów, np. iVolta.

Czym się kierować przy wyborze?

Na rynku istnieją pojedyncze i wielokanałowe wersje przy przewodzie koncentrycznym i skrętce UTP, co pozwala na zastosowanie zabezpieczeń w wielu złożonych albo prostych systemach. Obecnie istnieje kilka rodzajów, które związane są z ochroną toru zasilania, posiadanych separatorów galwanicznych (zabezpieczają przed skokami potencjałów) oraz magistralami RS-485. Brak skutecznej obrony może spowodować trwałe uszkodzenia i usterki systemu.

Najczęściej wybierane

Istnieje na rynku kilka modeli, które warto wybrać ze względu na ich parametry oraz możliwości zastosowania. Oto przykłady urządzeń, które można zamontować w inteligentnym budynku.

Zabezpieczenie przepięciowe stworzone dla skrętki UTP to uniwersalny sprzęt specjalnie dedykowany dla komputerów i telefonów. Jego głównym zadaniem jest ochrona przed efektami wyładowań atmosferycznych, a także przepięć. Ten typ urządzeń może być zastosowany m. in. w sieciach lokalnych LAN. Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w indywidualne zabezpieczenia. Całą konstrukcja jest dokładnie wykonana, dzięki czemu nie występują przesłuchy ani opóźnienia.

AXON PRO Video Protector AIR to pierwszy stopień zabezpieczenia systemów cyfrowych telewizji, które stosują zewnętrzne kamery IP. Dzięki wykorzystaniu gazowych części ochronnych osłaniają przewody znajdujące się w skrętce. Urządzenie ma metalową obudowę, która jest niezwykle odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz wspomaga ekranowanie układu ochronnego. Ważne, żeby nie podłączać przewodów uziemiających do instalacji odgromowej.

Ochronniki przepięciowe zazwyczaj służą do zabezpieczania wszelkich ważnych systemów, których awaria może spowodować poważne konsekwencje nie tylko dla mieszkańców czy pracowników, ale całego obiektu. Często stosowane są te wykonane przemysłowo i mające dwustopniową ochronę. Jednak w przypadku niektórych budynków potrzebna jest znacznie lepsza ochrona.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*