Zalety i wady drzwi i okien drewnianych – wszystko co musisz wiedzieć | PolakBuduje.pl

Zalety i wady drzwi i okien drewnianych – wszystko co musisz wiedzieć

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 28 lutego 2017

Coraz więcej osób zastanawia się, jak odpowiednio urządzić własne domy czy mieszkania. Tak naprawdę kluczem do posiadania pięknego wnętrza są odpowiednie produkty. Warto wiedzieć, że producenci dokładają naprawdę wszelkich starań, aby tworzyć urządzenia bardzo wszechstronne. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować rzeczy jednocześnie bardzo eleganckie, ale również funkcjonalne i praktyczne. Tak samo jest w przypadku okien i drzwi.

Na co jednak postawić – w końcu wybór jest spory. Ludzie nie bez przyczyny zastanawiają się, na jakie zdecydować się okna i drzwi. Białystok, Warszawa, Kraków – osoby z każdego zakątka Polski mają takie dylematy. Macie podobne zmartwienia? W takim razie dobrze stało się, że trafiliście na naszą stronę, ponieważ możecie przeczytać u nas o najważniejszych plusach i minusach tych produktów.

Plusy i minusy drzwi drewnianych

Czym powinny cechować się drewniane, dobre drzwi? Białystok to miejsce, gdzie można takie kupić. Wszystko dlatego, że tam te produkty charakteryzują się bardzo dużą jakością. Najważniejszą zaletą jest fakt, że wykonane są z materiału naturalnego. Trzeba także zwrócić uwagę, że urządzenia zrobione z tego materiału mają niską rozszerzalność cieplną pod wpływem temperatury oraz dobrą izolacyjność cieplną materiału.

Warto zaznaczyć, że wytrzymałość również charakteryzuje dobre drzwi drewniane. Białystok to miasto, w którym nie brakuje sklepów i firm, takich jak choćby W. Awruk Stolarka Budowlana, w których można znaleźć takie nowoczesne produkty. Ponadto, są one bardzo solidne i dają szansę na zmianę koloru poprzez malowanie.

Jakie są najważniejsze wady? Trzeba podkreślić, że drzwi drewniane muszą być co kilka lat malowane w celu konserwacji. Czasami zdarza się tak, że materiał nie jest odpowiednio wysuszony, co oczywiście negatywnie wpływa na jego cechy. Nie można nie wspomnieć, że drzwi drewniane są także wrażliwe na wilgotność powietrza co sprawia, że wymiary drzwi mogą zmienić się poprzez napuchnięcie drewna.

Zalety i wady okien drewnianych

Jeśli chodzi o okna drewniane, to jedną z najważniejszą zalet tych urządzeń jest fakt, że stanowią piękny element dekoracyjny dzięki naturalnemu i estetycznemu materiałowi. Oczywiście, taki sprzęt bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Trzeba podkreślić, że takie okna mają niską rozszerzalność cieplną pod wpływem temperatury oraz dobrą izolacyjność cieplną materiału.

Tutaj także mamy do czynienia z dużą wytrzymałością przy relatywnie niewielkiej gęstości materiału oraz dużą trwałością tych urządzeń – rzecz jasna pod warunkiem właściwej konserwacji.

Nie można nie wspomnieć, że bardzo ważną zaletą okien drewnianych jest fakt, że można samodzielnie zmieniać ich kolor poprzez malowanie.
Niestety, te produkty mają także swoje wady. Trzeba podkreślić, że czynność malowania powinna być wykonywana minimum co kilka lat, a zwłaszcza od strony nasłonecznionej.

Ponadto, dobre okna drewniane mają swoją cenę i nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Te urządzenia są też bardziej wrażliwe na uszkodzenia w transporcie oraz mogą zmienić wymiary pod wpływem wilgoci.

Okna i drzwi drewniane – czy warto je stosować?

Zastanawiacie się, kto szczególnie powinien mieć w swoim domu czy mieszkaniu drewniane okna i drzwi? Tak naprawdę jest to znakomita propozycja dla wszystkich osób, które cenią sobie urządzenia wykonane z tego materiału.

Nie może to jednak dziwić – w końcu drewno znakomicie wygląda i potrafi rewelacyjnie podkreślić indywidualny charakter każdego pomieszczenia. Oczywiście, elementy z tego materiału stanowią nie tylko funkcję dekoracyjną i znakomicie wywiązują się także z innych zadań.

Trzeba jeszcze raz wyraźnie podkreślić, że te produkty mają niską rozszerzalność cieplną pod wpływem temperatury oraz dobrą izolacyjność cieplną materiału. To również znakomita opcja dla każdego, kto chce mieć piękne urządzenia na lata, ponieważ zazwyczaj są one bardzo trwałe. Gdzie można kupić takie okna i drzwi? Białystok jest polskim miastem, w którym nie brakuje odpowiednich lokalizacji umożliwiających dokonanie takiej transakcji. W tym celu można wybierać zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe.

Więcej informacji o oknach znajdziesz tutaj.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: ,

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*