Zmiękczacz wody Denver Plus 30 | PolakBuduje.pl

Redakcja, 23 lutego 2015

Zmiękczacz wody Denver Plus 30

Choć często mówi się o tym, że problem twardej wody w polskich domach jest nieunikniony, nie oznacza to wcale, że nie można z nim w żaden sposób walczyć. Wśród wad twardej wody znajduje się nie tylko wpływ na smak potraw przygotowywanych z jej udziałem, ale również konieczność kupowania większej ilości środków czystości. Twarda woda przyczynia się też do powstawania osadu tamującego drożność rur i zmniejszającego efektywność grzejników. Obecność twardej wody naraża domowy budżet na poważne straty.

Jak poradzić sobie z problemem twardej wody? Odpowiedź jest jedna. Centralny zmiękczacz wody. Urządzenie to znajduje zastosowanie nie tylko w dużych mieszkaniach, ale również w domach jednorodzinnych, a nawet w zakładach pracy. Zmiękczacz wody montuje się na wejściu zimnej wody do domu. Nie należy do najtańszych, ale jego zakup uważany jest za przedsięwzięcie wyjątkowo opłacalne. Dzieje się tak dlatego, że zmiękczacz wody jest niezwykle skuteczny, a jego eksploatacja okazuje się być wyjątkowo tania.

Prezentacja produktu

Nowoczesne urządzenia zamknięte są w kompaktowej, estetycznej obudowie. Jednym z najbardziej popularnych filtrów zmiękczających wodę jest Denver Plus 30. Jak piszą niektórzy jest to “zmiękczacz wody, który podbił polski rynek”. Przyjrzyjmy się mu bliżej:

Na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie wizualnie miażdży konkurencję. No ale przecież filtr wody nie musi wyglądać, ma dobrze działać. Również pod tym kątem Denver Plus 30 może bez problemu stanąć w szranki ze swoimi rywalami. Parametry Denver’a dorównują droższym zmiękczaczom wody, a zdecydowanie przewyższają filtry z tej samej półki cenowej. Gdzie jest kruczek?

Mimo naszej pełnej dociekliwości nie mogliśmy go znaleźć. Urządzenie prezentuje się naprawdę świetnie i równie dobrze działa. Użytkownicy, z którymi się kontaktowaliśmy, stwierdzili że  od początku użytkowania nie mieli z Denver’em żadnego problemu.

Dane techniczne – sprawdziliśmy!

Producenci często zawyżają parametry oferowanych urządzeń. Postanowiliśmy sprawdzić specyfikację zmiękczacza wody Denver Plus 30. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Ilość złoża, wydajność, ciśnienia – wszystko prawdziwe. Jedynie można się przyczepić do kosztów eksploatacji, które realnie mogą wynieść około 12 zł w skali miesiąca. Zależy to jednak od zużycia wody i jej twardości.

Dane techniczne zmiękczacza wody Denver Plus 30
Przyłącze [cal] 1
Przepływ nominalny [m³/h] 1,2
Przepływ maksymalny [m³/h] 1,8
Przepływ przy płukaniu [m³/h] 0,6
Ilość złoża filtracyjnego [l] 30
Zalecane ciśnienie pracy [bar] 2,5 – 8,5
Temperatura pracy [°C] 4 / 35
Koszt eksploatacji zmiękczacza  wody Denver Plus 30
Ilość wody uzdatnionej między regener. [m³/h] 7,4
Ilość soli na regenerację [kg] 3,6
Ilość wody na regenerację / na miesiąc [m³/h] 0,18/0,35
Miesięczny koszt eksploatacji zmiękczacza* 9,75 zł

Obiecanki dystrybutora – prawdziwe?

Jak to mówią – papier przyjmie wszystko. Tak samo jest z tym wirtualnym papierem, czyli stronami internetowymi. Producent na swojej stronie wypisał cechy szczególne zmiękczacza wody Denver Plus 30. Postanowiliśmy sprawdzić jak mają się one do rzeczywistości. Zapewnienia i fakty:

 1. Nowoczesny wygląd – ciężko się z tym nie z godzić. Już w chwili gdy otrzymaliśmy pudełko wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Pod tekturowym opakowaniem znajdowała się matowa, biała obudowa. Jej “twardość” pozwoliła stwierdzić, że mamy do czynienia z solidnym sprzętem.
 2. Kompaktowa obudowa – wystarczyło porównać zmiękczacz wody dwuczęściowy i Denver’a Plus 30. Butla ciśnieniowa z osobnym zbiornikiem solanki (o tej samej wydajności) jest dużo większa i mniej poręczna od zgrabnego kompaktu.
 3. Duża wydajność – przepływ maksymalny na poziomie 1,8 m3/h to przyzwoity wynik. Tak naprawdę przy użytkowaniu domowym (do 5-6 osób) jest mała szansa, by taką wydajność w pełni wykorzystać. Nie jest to jednak cecha unikalna Denver’a, gdyż większość zmiękczaczy 30-litrowych będzie miała podobną wydajność.
 4. Prosty montaż – kwestia dość kontrowersyjna. Nie dla każdego określenie “prosty” może oznaczać to samo. Nie wystarczy klucz hydrauliczny i 30 min wolnego popołudnia, by zainstalować zmiękczacz wody. Pomoc hydraulika lub serwisu montażowego może być nieoceniona.
 5. Łatwość uzupełniania soli – nic dodać nic ująć. Otwierasz pokrywę i wsypujesz tabletki solne.
 6. Wbudowany By-Pass z mieszaczem – to jest bardzo fajna sprawa. W innych produktach za takie “dodatki” trzeba dopłacać. W przypadku Denver’a obejście By-Pass i mieszacz jest gratis. Obsługa mieszacza polega na przekręceniu śrubki, która wystaję z części głowicy. Surowa woda miesza się z tą przefiltrowaną.
 7. Wyjmowany z obudowy elektroniczny programator – wykorzystasz tylko wtedy, gdy postawisz zmiękczacz w kącie gdzie jest ciężki dostęp. Jednak sam zasięg kabla programatora jest tak niewielki, że nie ułatwia znacznie procesu programowania urządzenia z dystansu.

Wszystko razem wziąwszy…

W przypadku zmiękczacza wody Denver Plus 30 nie ma się do czego przyczepić. Urządzenie jest naprawdę wysokich lotów. W dzisiejszych czasach ciężko jest wierzyć w przekazy reklamowe, a nawet w informacje przekazywane na forach internetowych. Jednak w tym wypadku większość “obiecanek” okazała się prawdziwa.

Oczywiście można szukać urządzeń z amerykańskimi głowicami i lepszymi złożami filtracyjnymi. Takie filtry są dużo droższe. Pytanie tylko czy jest sens wydawać krocie na urządzenia przeznaczone do celów domowych, skoro i tak nie wykorzysta się nawet połowy ich wydajności. Zmiękczacz wody Denver Plus 30 to najlepszy zmiękczacz w swojej klasie.

Redakcja

Publikujemy materiały prasowe oraz treści sponsorowane. Artykuły zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten artykuł

3 komentarze

 1. Użytkuję zmiękczacz wody Denver ponad rok. Na początku trochę wahałem się dokonując wyboru, teraz wiem, że to był strzał w 10! Woda, którą miałem była bardzo twarda, zmiękczacz doskonale poradził sobie z tym problemem. Już nie pamiętam czym jest kamień w czajniku, pralce, bądź na szybach kabiny prysznicowej. Inwestycja godna polecenia!

  Dodaj odpowiedź
 2. Ja także polecam Denver Puls 30 tym którzy jeszcze się zastanawiają nad kupnem i zmagają z problemem twardej wody. 😉

  Dodaj odpowiedź
 3. Ja za to polecę zmiękczacz wody WaterMark 30, jest tylko o 220 złotych droższy od Denvera, a jest nowszy, bardziej wydajny, ma kolorowy wyświetlacz i tryb wakacyjny.

  Dodaj odpowiedź

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*