Zostań królem swojej łazienki - wybierz miskę WC, na której poczujesz się, jak na tronie | PolakBuduje.pl

Zostań królem swojej łazienki – wybierz miskę WC, na której poczujesz się, jak na tronie

fot. materiały nadesłane

Artykuł sponsorowany, 25 sierpnia 2016

Miska WC to podstawowy element każdej łazienki. Choć jej obecność w tym pomieszczeniu wydaje się być bardzo oczywista, to wybór egzemplarza najodpowiedniejszego do naszych potrzeb, może okazać się sporym wyzwaniem. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, czym kierować się podczas wyboru miski WC.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miski WC?

Poszukując najlepszego rozwiązania, które możemy zastosować w naszej łazience, powinniśmy rozpocząć  je już na etapie planowania całego pomieszczenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje misek WC. Rozróżnia się je głównie ze względu na to, w jaki sposób następuje spłukiwane, czy są zintegrowaną całością, jaki sposób montażu się przy nich stosuje i czy są zabudowane. Jednak przed nastawieniem się na konkretny typ, warto wziąć pod uwagę dostępne miejsce w pomieszczeniu, rozkład poszczególnych elementów wyposażenia oraz miejsce montażu miski WC. Powinniśmy też zwrócić uwagę na rodzaj odpływu, który jest zastosowany w naszej łazience, ponieważ może się okazać, że zakupiona przez nas miska WC, będzie wymagała zastosowania dodatkowych elementów, będzie wyglądać nieestetycznie przez widoczność instalacji lub jej zamontowanie będzie w ogóle niemożliwe.  Biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności te wskazania, będziemy mogli poszukiwać konkretnego modelu z dalej prezentowanych typów misek WC. Pamiętajmy, że wymiary naszej łazienki albo sposób montażu mogą sprawić, że będziemy zmuszeni odrzucić któryś z proponowanych modeli.

Dostępne na rynku typy misek WC

Najbardziej popularnymi miskami WC od zawsze były kompakty. Są to w zasadzie zestawy, na które składa się miska WC oraz zintegrowany z nią ceramiczny zbiornik na wodę.  Taki zbiornik posiada przeważnie 6 litrów pojemności, rzadziej 9 i daje możliwość zastosowania systemu spłukiwania na dwa sposoby, które wpływają na oszczędność wody. Pierwszy sposób spłukiwania oparty jest o dwa przyciski, które uwalniają 3 litry lub 6 litrów wody. Drugi sposób to mechanizm typu start/stop, który uwalnia całą zawartość zbiornika, ale w dowolnym momencie można zatrzymać spłukiwane. Kompakty sprzedawane są zazwyczaj w gotowych zestawach montażowych, które zawierają nawet śruby mocujące, a czasami również i deski. Innym rozwiązaniem jest podwieszana miska WC, która ostatnimi czasy zyskuje coraz bardziej na popularności. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, które pasuje idealnie zarówno do nowoczesnego wystroju, ale również nieco bardziej konserwatywnego. Zaletą podwieszanej miski WC jest łatwość w utrzymaniu czystości w jej okolicy, ponieważ o wiele łatwiej, niż w przypadku kompaktu, można umyć podłogę pod nią. Dodatkowo takie rozwiązanie daje możliwość zaoszczędzenia miejsca i optycznie powiększa pomieszczenie. Podwieszane miski WC są również bardzo wytrzymałe. Niektóre z proponowanych zestawów, zarówno ze stelażami do zabudowy lekkiej, jak i ciężkiej, wytrzymują obciążenie nawet do 400 kg. Dodatkowe wygłuszenie, które jest stosowane w zabudowie zbiornika, sprawia, że taki typ sedesu jest bardzo cichy w użytkowaniu. Ostatnim rodzajem sedesów, które powoli odchodzą w zapomnienie, ale bardzo dobrze komponują się z klasycznymi wnętrzami, są miski ustępowe z dolnopłukiem i górnopłukiem. W zależności od modelu jest to najtańsze rozwiązanie, ale też niepozbawione zalet. Dzięki materiałowi, który jest zastosowany do wykonania zbiornika, utrzymuje on bardzo długo swój pierwotny wygląd.  Dodatkowo, jeżeli jest wyposażony w osłonę styropianową, to cisze pracuje, co zostaje docenione podczas korzystania nocą. Ma też bardzo zasobny, 9-litrowy zbiornik, który posiada kilka systemów oszczędzania wody.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze miski WC?

Ważną rzeczą, która nie tylko wpłynie na komfort użytkowania, ale również utrzymanie czystości, jest sposób spłukiwania. Bardzo często możemy spotkać się z produktami, które ładnie wyglądają i komponują się z wnętrzem, ale nie są skuteczne w działaniu, a przecież o to tutaj chodzi. Coraz częściej polecane i wybierane są modele misek WC, które spłukują wodę kropelkowo. Możemy spotkać się też z czterostronnym i dwustronnym spłukiwaniem. Warto przyjrzeć się jakości zastosowanych materiałów i nim samym. Szczególnie dotyczy to elementów ruchomych oraz stelaży.

Artykuł sponsorowany

Treści oznaczone jako "artykuły sponsorowane" zawierają lokowanie produktów lub usług. Materiały graficzne (zdjęcia, infografiki itp.) dostarczane są przez reklamodawców. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części jest zabronione.

Tagi:

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

*