Automaty w filtrach samoczyszczących to bardzo duże udogodnienie. Dzięki nim, filtry stają się kompletnie bezobsługowe, a Ty nie musisz poświęcać ani czasu, ani uwagi na żadne czynności konserwacyjne. Proces opłukiwania wkładu z zanieczyszczeń jest bowiem inicjowany przez specjalny zawór spustowy. Jeśli używasz filtra z serii Hydra od Atlas Filtri do wyboru masz automaty zasilane sieciowo oraz nowość na rynku – automatyczny zawór K-Matic na baterie. Co warto o nim wiedzieć?

Poznaj zalety automatów do płukania wkładów

Automat do płukania wkładów to mniejsze cykliczne wydatki związane z wymianą wkładów wstępnych. Jako użytkownik filtrów Atlas Filtri Hydra oszczędzasz również czas, gdyż nie musisz już poświęcać swojej uwagi na serwisowanie urządzenia.

Filtry samoczyszczące takie jak Atlas Filtri Hydra sprawdzają się świetnie, jeśli w wodzie znajduje się dużo zanieczyszczeń. Osady sedymentacyjne, kawałki rdzy, zawiesiny oraz inne nieczystości, które odkładają się w filtrze, stopniowo zmniejszają jego wydajność. Na szczęście, dzięki systemowi płukania wstecznego bieżącą wodą, wkłady można opłukać i przywrócić im pierwotne właściwości. Samodzielne odkręcanie zaworu kulowego, aby zainicjować płukanie może być niezwykle uciążliwe, dlatego wiele osób decyduje się na zakup automatu do czyszczenia wkładów.

Automatyczny spustowy zawór K-Matic

Jeśli chcesz całkowicie zautomatyzować czyszczenia swojego filtra Atlas Filtri Hydra,K-Matic sprawdzi się idealnie. Zasilany bateriami nie wymaga podłączenia do sieci, a dzięki temu jest łatwy w montażu. Łatwe programowanie pozwala ustawić odpowiednie interwały między kolejnymi płukaniami oraz czas trwania każdej regeneracji (zawsze według bieżących potrzeb lub indywidualnych kwestii). Urządzenie jest także wyposażone w funkcję płukania natychmiastowego. Duży wyświetlacz ledowy oraz kompaktowy rozmiar gwarantują, że K-Matic sprawdzi się idealnie w każdych warunkach.

Filtry samoczyszczące z automatem K-Matic muszą być podłączone do kanalizacji, gdzie trafiają popłuczyn.