Kurs JavaScript dla osób początkujących nie zagwarantuje, co prawda, że dostanie się wymarzoną pracę. W rzeczywistości żaden kurs nie daje takiej możliwości. Może jednak pomóc w rozwoju ścieżki zawodowej i sprawić, że znacząco zyska się w oczach obecnego i przyszłego pracodawcy.

JavaScript – ożywczy „duch strony WWW”

Nie bez powodu język programowania JavaScript jest określany tym mianem. Podczas gdy HTML i CSS dają możliwość tworzenia stron i odpowiadają za ich statyczne elementy – JavaScript nadaje im dynamiki, umożliwiając tworzenie np. ruchomych animacji i galerii. Takie zagadnienia nie powinny być obce żadnemu programiście, który chce się rozwijać, niezależnie od tego czy pracuje w zewnętrznej firmie czy jest freelancerem.

Znajomość JavaScript to też możliwość przynależności do społeczności programistów, którzy znajdą ten język. Jest ona na tyle duża, że zawsze można zapytać o poradę, a tematy, poruszane na internetowych forach nie pozostają bez odpowiedzi. Społeczność JavaScriptu tworzy też duże ilość materiałów, poradników i kursów. Są to zarówno darmowe spotkania, jak i płatne szkolenia, dające możliwość rozwijania swojej wiedzy i umiejętności. Tworzone są też biblioteki i narzędzia. Tego typu zalety dotyczą osób, które pracują zawodowo i którym język JavaScript służy nie tylko co codziennego użycia, ale stanowi też wymagany element w aplikacji webowej. W praktyce, więc może on być dodatkiem, jak i stanowić język podstawowy.

Kurs JavaScript od A do Z na Udemy

Udemy jest chyba największą na świecie platformą szkoleniową i większość kursów dostępnych na niej jest w języku angielskim, choć są również szkolenia po polsku, ja akurat kupuję i takie i takie. Na zdjęciu kurs JavaScript od A do Z.

Od czego zacząć naukę JavaScript?

Dla wielu osób programowanie stanowi ciekawą przygodę i sposób na ciekawy i dobrze płatny zawód. Nauka JavaScript stanowi, jednak złożone zagadnienie i obejmuje szeroki zakres wiedzy i umiejętności. Z uwagi na webowe korzenie JavaScript nauka może być łatwiejsza od innych języków programowania i stanowić wstęp do trudniejszych zagadnień. Warto rozpocząć ją od dobrego kursu.

Dlaczego warto uczyć się języka JavaScript z polską platformę Strefa Kursów i zagraniczną Udemy? Wielu programistów wskazuje, że JavaScript to najlepszy język do rozpoczęcia programowania dla osób, które do tej pory niewiele miały z nim do czynienia. Wybierając dobre jakościowo kursy, np. te dostępne na platformie Strefa Kursów i zagranicznej Udemy, można dostosować poziom nauczania do posiadanej wiedzy. Dzięki temu nawet osoby, które dopiero zaczynają naukę mogą bez problemu zrozumieć treść szkolenia. W przypadku wątpliwości możliwy jest kontakt z autorem. Odpowie on na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości. W tym zakresie wybór płatnego kursu, dostępnego na platformie Strefa Kursów i zagranicznej Udemy jest lepszym rozwiązaniem od np. bezpłatnych kursów na YouTube, gdzie kontakt z autorem jest słaby lub nie ma go wcale.

Strefa Kursów - JavaScript nowoczesne aplikacje klienckie

Na platformie szkoleniowej Strefa Kursów znajdziesz kursy JavaScript zarówno dla początkujących, jak i też nieco bardziej doświadczonych użytkowników, którzy chcą poszerzyć umiejętności programowania w JavaScript

Ucz się JavaScript nawet będąc offline

Co istotne, materiały dostępne w trakcie kursu na platformie Strefa Kursów i zagranicznej Udemy można pobrać na dysk komputera. Dzięki temu istnieje możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności podłączenia do sieci. Kolejnym atutem jest wysoka jakość nagarnia materiałów szkoleniowych, w tym obrazu i dźwięku, co zapewnia wygodną naukę.

Niektórzy wolą książki. Ja również uczyłem się z książek, ale te czasy minęły. Uważam, że dużo lepszą, wygodną i efektywną formę nauki zapewnia wysokiej jakości kurs JavaScript dostępny online na takich platformach szkoleniowych jak Strefa Kursów czy Udemy.