Dzięki możliwości bezpłatnego przechowywania, edytowania i modyfikowania danych w chmurze, wiele platform rozwija różnorodne wtyczki, które pomagają w ich obsłudze, a jednocześnie nie obciążają serwera. Wielu osób na co dzień korzysta z kompresji i przechowywania zdjęć ze swojego smartfona w chmurze. Strony internetowe muszą być optymalizowane pod względem treści i możliwości wyświetlania na różnorodnych nośnikach, takich jak tablety i smartfony i oczywiście PC.

Estetyka stron internetowych jest ważna

Bardzo popularne stały się blogi internetowe. Wiele z nich działa na platformie WordPress. Wierne grono czytelników musi zostać zaspokojone, a najbardziej popularne blogi zawierają wiele, nawet codziennie aktualizowanych grafik. Wpływa to na obciążenie strony i jej wolniejsze ładowanie. Dlatego wszystkie zdjęcia należy poddawać kompresji. Wykorzystuje się do tego celu algorytmy, które pozwalają na zmniejszenie rozmiaru pliku graficznego przy zachowaniu jak najlepszej ostrości i nasycenia kolorów, a także wyraźnych konturów. Dzięki temu strona będzie mniej „ważyć”, a tym samym sprawniej się ładować. Wtyczka WordPress, taka jak np. ShortPixel doskonale nadaje się do tego celu. Innymi popularnymi dodatkami do WordPress służącymi do optymalizacji zdjęć są Kraken, EWWW, Smush, czy Imagify. Niemniej moim zdaniem najlepszą wtyczką WordPress do kompresji fotografii jest ShortPixel.

Strony muszą ładować się błyskawicznie

Proces ładowania strony może każdego, nawet najbardziej cierpliwego internautę wyprowadzić z równowagi i skłonić do cofnięcia się do strony z wynikami wyszukiwania, w celu znalezienia takiej, która szybciej się ładuje. Takie rezygnacje znacznie obniżają pozycję często opuszczanej strony w wyszukiwarce. Ponieważ najważniejsza w udanym biznesie jest konkurencyjność, kompresja zdjęć może pomóc w ograniczeniu ilości wskaźnika porzuceń i mozolnie budować cały czas swoją pozycję.

Różne poziomy optymalizacji fotografii w ShortPixel

ShortPixel pozwala na kompresję zarówno bezstratną, jak i stratną, a także zapewniającą najwyższą jakość zdjęć. Trzeci rodzaj kompresji nie jest oferowany w innych wtyczkach WordPress’a. Największą zaletą dla osób, które nie potrzebują codziennej aktualizacji wielu grafik jest możliwość stworzenia darmowego, odnawialnego konta. Dzięki niemu można skompresować nawet 100 grafik w ciągu miesiąca. Pakiety płatne oferują kompresję od 5- 55 tys. obrazów miesięcznie. Podobnie jak darmowy pakiet, także płatne są odnawialne i obowiązują dopóki dopóty się z nich nie rezygnuje. Natomiast nawet w przypadku rezygnacji wprowadzone zmiany pozostaną na stronie. Płatność odbywa się poprzez kartę kredytową PayPal. Za pakiet 5 tys. kompresji zapłaci się ok $5, za 12 tys. – ok. $10, a za 55 tys. – $30. Dodatkowo przy pomocy jednego klucza API można obsługiwać kilka stron. Pakiety płatne idealne są dla firm, natomiast na użytek prywatny w zupełności powinien wystarczyć darmowy pakiet.

ShortPixel działa w chmurze nie obciążając Twojego serwera

Kompresja zdjęć we wtyczce WordPress’a pozwoli na bieżąco i bez wysiłku dbać o szybsze ładowanie strony. Nie trzeba mieć przygotowania merytorycznego, aby dokonać niezwykle prostej kompresji wszystkich swoich zdjęć jednym kliknięciem, po uprzednim wyborze rodzaju kompresji. Jakość grafik w ShortPixel zachwyca nawet najbardziej wymagających i stawia tą wtyczkę na pierwszym miejscu pośród innych dedykowanych do WordPress’a.

Zastosuj kupon rabatowy ShortPixel i optymalizuj więcej zdjęć. Sprawdź https://www.kupony.org/sklep/shortpixel/