Twardość wody, to w dużym uproszczeniu- łączna zawartość jonów wapnia i magnezu oraz innych, bardziej szkodliwych związków chemicznych. Poza niskimi walorami smakowymi, twarda woda niekorzystnie wpływu na kondycję skóry i włosów, zaś w perspektywie długofalowej- uszkadza armaturę i urządzenia AGD. Jak można rozwiązać ten problem?

Domowe sposoby zmiękczania wody

Dla zwiększenia skuteczności środków piorących oraz ochrony delikatnych części pralki, zalecanie jest stosowanie specjalnych preparatów zmiękczających wodę. Są one dostępne w formie granulatu, kapsułek lub żelu, który należy dodawać do każdego prania.

Natomiast dla poprawienia walorów smakowych twardej wody, polecane jest dodawanie kilku kropel soku cytrynowego. Chcąc jednak rozwiązać problem w skali całego gospodarstwa domowego, warto zastanowić się nad wprowadzeniem systemów filtracji, takich jak zmiękczacze wody.

Zmiękczanie wody w sposób kompleksowy

Aby kompleksowo uporać się z twardą wodą, warto skorzystać z pomocy najpopularniejszego na polskim rynku producenta zmiękczaczy do wody – marki Ecoperla. Kompaktowe urządzenia pracują w sposób zautomatyzowany, przekształcając szkodliwe związki w obojętne jony sodowe. Zmiękczacz wody pracuje w oparciu o odnawialne źródło dedykowanych tabletek, które należy uzupełniać co dwa miesiące.

Największym zaufaniem wśród klientów cieszą się zmiękczacze wody z serii Ecoperla Slimline oraz Ecoperla Toro. Ich wysoka jakość oraz ekonomiczny sposób eksploatacji jest prawdziwą rewolucją na rynku urządzeń filtrujących, przeznaczonych do domowego użytku.