Kwestia bezpiecznego poruszania się w internecie jest omawiana na forum publicznym coraz częściej, ale nadal nie tak często, by społeczeństwo miało pełną świadomość tego, jakie zagrożenia mogą czekać na nich w sieci. Bardzo łatwo jest zbagatelizować kwestię bezpieczeństwa i uznać to za problem nas niedotyczący albo niepotrzebnie rozdmuchany i zapewne dlatego większość ofiar cyberprzestępstw to osoby z takim właśnie podejściem.

Większe bezpieczeństwo podczas surfowania z NordVPN

Niezwykle ważną sprawą jest, aby uświadomić sobie, że bezpieczeństwo w sieci jest w stanie nam zapewnić przede wszystkim zapobieganie ewentualnym zagrożeniom, bo z ich skutkami naprawdę bardzo trudno jest sobie poradzić. Dlatego warto przedsięwziąć pewne środki ostrożności zamiast zastanawiać się później, jakim cudem kompletnie nieznana nam osoba trzecia była w stanie uzyskać wgląd w wysyłane przez nas dane. Są dwa najpopularniejsze rozwiązania w tej materii i postaram się je tutaj omówić.

NordVPN mapa świata

W każdym rozwiniętym kraju zlokalizowane są bezpieczne serwery NordVPN

W pakiecie z VPN dostajesz też proxy

Serwer proxy to rozwiązanie popularne przede wszystkim dlatego, że w zdecydowanej większości usługa taka jest po prostu zupełnie darmowa. Niestety niekoniecznie idzie to w parze z jej jakością. Podstawowe serwery proxy obsługują wyłącznie żądania HTTP, czyli aktywność za ich pośrednictwem ogranicza się wyłącznie do przeglądania stron internetowych i to z reguły w dosyć wolnej prędkości. Istotnym mankamentem jest także fakt, że pośrednictwo serwera proxy nie oznacza, że wysyłane przez nas dane będą jakkolwiek zaszyfrowane. Korzystanie z proxy może być bezpieczne tylko wtedy, kiedy przez bezpieczeństwo będziemy rozumieć względną anonimowość. Wtedy jak najbardziej – zapytanie do żądanej przez nas strony internetowej będzie pochodzić nie od naszego urządzenia, lecz od zewnętrznego serwera proxy. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Serwer VPN posiada więcej zalet niż proxy

Po drugiej stronie barykady jest serwer VPN. To usługa dalece bardziej zaawansowana, ale wiąże się to niestety z koniecznością poniesienia pewnych, na szczęście stosunkowo niewielkich kosztów. Są bezpłatne VPN-y, ale z reguły działają w sposób skrajnie powolny i mają dużo ograniczeń. Dlatego o wiele lepiej jest się zdecydować na skorzystanie z usługi typu NordVPN, która szczególnie droga nie jest, a w dodatku w sieci często można się natknąć na kupon rabatowy, który uczyni ją jeszcze tańszą. Jak działa VPN? Dane, które chcemy wysłać do strony internetowej, przed wysłaniem będą zapieczętowane specjalnym protokołem zabezpieczającym, co samo w sobie zapewnia ogromne bezpieczeństwo. Dla pewności zawsze można też skorzystać z opcji dodatkowego zaszyfrowania wiadomości metodą AES 128-bit lub AES 256-bit.

NordVPN serwery w Szwajcarii

W usłudze NordVPN możesz wybrać nie tylko kraj oraz region – masz możliwość wyboru konkretnego serwera VPN

Zaawansowane szyfrowanie wszystkich serwerów NordVPN

Naturę tych znakomitych algorytmów wyjaśnię obrazowo – liczba to długość znaków klucza, czyli swoistego hasła do naszych danych. Kilka najszybszych komputerów świata musiałoby bez przerwy pracować przez miliony lat, by przeanalizować wszystkie możliwe kombinacje klucza, złamać go i uzyskać dostęp do naszych danych. Robi wrażenie, nieprawdaż? Zaszyfrowana wiadomość jest już praktycznie nie do złamania. Następnie wysyłana jest na wspomniany serwer, który jest pośrednikiem między naszym urządzeniem, a urządzeniem, na który przesyłamy wiadomość. Wszystko w stu procentach anonimowo, z gwarancją zachowania prywatności i bezpieczeństwa.

Jeżeli chcesz zapłacić za NordVPN znacznie mniej to skorzystaj z oferty promocyjnej dostępnej pod adresem https://www.kupony.org/sklep/nordvpn/ – przy płatności za 3 lata oszczędzisz nawet 75%. Sam osobiście korzystam z NordVPN już trzeci rok. Uważam, że to najlepsza usługa VPN. Sprawdź sam, masz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, ale jestem pewny, że nie będziesz miał powodu, by z niej skorzystać.