Odpowiednio analiza zachowań użytkowników stron internetowych jest niezbędna, jeśli serwis internetowy ma się odpowiednio rozwijać, a jednocześnie redukować błędy. Sprawdzanie potrzeb użytkowników jest niezbędne w kontekście dopasowywania strony w sposób, który pozwala na zwiększenie zainteresowania użytkowników korzystaniem z serwisów internetowych.

Jak działają narzędzia typu Smartlook i Hotjar?

Wykorzystując aplikacje, które pozwalają na nagrywanie odwiedzających można uzyskać wyjątkowe informacje o potrzebach użytkowników strony internetowej, które trudno jest uzyskać jedynie za pośrednictwem statystyk zachowań użytkowników. Aplikacja Smartlook pozwala na zobaczenie zachowania konkretnych użytkowników czy użytkowników z określonego segmentu za pośrednictwem nagrania. W ten sposób można zobaczyć, jak użytkownik porusza się po stronie. Zobaczyć można zarówno zachowanie użytkowników, którzy dokonali zakupu, użytkowników, którzy klikali reklamy, jak też takich użytkowników, którzy szybko opuścili stronę. Pozwala to na obserwację jakie są zachowania i potrzeby użytkowników w kontekście poruszania się po stronach serwisu internetowego.

Korzyści z użytkowania aplikacji Smartlook

Wykorzystanie aplikacji Smartlook pozwala na uzyskanie wyjątkowych informacji. Jednocześnie aplikacja oferuje wiele funkcji, które pozwalają na zapewnienie odpowiednich możliwości wykorzystania aplikacji dla różnych serwisów.
– śledzenie nagrań może być realizowane w kontekście najistotniejszych aktywności użytkowników
– wykorzystanie filtrów pozwala na kontrolowanie jedynie konkretnych zachowań użytkowników
– aplikacja pozwala na integrację z innymi aplikacjami jak między innymi Google Analytycs.

Śledzenie zachowań konkretnych użytkowników pozwala na zapoznanie się z tym jakie są typowe aktywności użytkowników. Korzyścią jest możliwość wykonania analizy, która pozwala na dokonanie modyfikacji w serwisie, które zwiększają określone aktywności użytkowników na stronie. Połączenie aplikacji smartlook z innymi aplikacjami pozwala również na wykorzystanie różnych danych z poszczególnych aplikacji w ramach realizowanych analiz.

Koszty korzystania z aplikacji Smartlook

Korzystanie z aplikacji może być realizowane w ramach różnych pakietów, które zostały przygotowane dla klientów. Wykorzystać można również kupon rabatowy, który pozwala na zyskanie mniejszych warunków cenowych. Poszczególne pakiety mogą być dopasowane zarówno dla dużych serwisów internetowych, które mają większe wymagania, jak też dla nowych stron internetowych czy nowych firm rozpoczynających działających w sieci. W poszczególnych pakietach, w których oferowana jest aplikacja można ustalić między innymi różny zakres możliwych do zrealizowania nagrań. Mniejsze serwisy, które mają niższą skalę odwiedzin mogą decydować się na pakiety, które oferują mniejszą ilość nagrań. Kilkadziesiąt tysięcy możliwych do zrealizowania nagrań użytkowników może być wystarczająca do zrealizowania odpowiedniej analizy. Natomiast większe serwisy internetowe potrzebują znacznie większej ilości nagrań do zrealizowania skutecznych analiz zachowań użytkowników.

Narzędzie Smartlook posiada swój darmowy plan, ale jeśli zechcesz przejść na któryś z płatnych planów to sprawdź specjalne oferty na https://www.kupony.org/sklep/smartlook/. Jeśli nie Smartlook to może Hotjar? Sprawdź!