To właśnie filtry do wody pomagają sprawnie usuwać różnego rodzaju zanieczyszczenia, które się w niej znajdują. Dzięki nim woda może być czystsza, może charakteryzować się wyższą jakością, a także możemy znacznie poprawić jej walory smakowe.

Filtry dzbankowe, czy odwrócona osmoza?

Najpopularniejszymi rodzajami filtrów do wody są filtry dzbankowe, popularna jest też odwrócona osmoza, która jest najbardziej zaawansowanym sposobem oczyszczania wody, a także zmiękczacze wody. Wszystkie te filtry posiadają specjalne wkłady do filtrów, które trzeba regularnie wymieniać, aby filtr mógł efektywnie działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Wkłady do filtrów dostępne na rynku

Bardzo często najłatwiej dostępne i najpopularniejsze są te wkłady, które pasują do urządzeń najpopularniejszych urządzeń do filtrowania wody. Są to wkłady Cintropur lub też wkłady Atlas Filtri. Każdy taki wkład posiada specjalne oznaczenie co do tego, do jakiego urządzenia będzie on odpowiedni. Przy opisie danego wkładu dowiemy się też o tym w jaki sposób działa, co filtruje i jak jest wydajny. Jego wydajność oznacza się wskazaniem ile litrów wody będzie mógł przefiltrować taki wkład, dodatkowo możemy też otrzymać informację co do tego, czy można go w jakiś sposób czyścić.

Rodzaje wkładów filtracyjnych

Wśród różnego rodzaju wkładów znajdziemy takie propozycje jak wkłady mechaniczne, węglowe, antybakteryjne, zmiękczające wodę, a także wkłady dedykowane do usuwania z wody jonów żelaza oraz manganu. Rodzaj wkładu powinien być dopasowany do tego, w jaki sposób chcemy wodę uzdatnić, a więc poprawić jej jakość.