Backlinki to nic innego jak linki przychodzące, czyli takie, które umieszczone są na różnych serwisach internetowych i które linkują na pozycjonowaną stronę. Ich zdobywanie to jedno z najważniejszych działań w zakresie pozycjonowania. Jednak biorąc pod uwagę, iż obecnie liczy się przede wszystkim ich jakość, a nie ilość, to należy je skrupulatnie analizować. Pomocne może okazać się narzędzie SE Ranking.

Analiza linków przychodzących jest kluczowa

Dlaczego należy analizować backlinki? Linki przychodzące mają ogromny wpływ na sukces w pozycjonowaniu. Jednak jak wspomniano wcześniej liczy się przede wszystkim ich jakość. Dlatego zły profil linków może nie tylko nie pomóc, ale wręcz przeciwnie. Może zaszkodzić co skończyć może się karą od wyszukiwarki internetowej i nawet zniknięciem strony z jej wyników. Dlatego pozycjonując stronę należy na bieżąco analizować profil linków, tak aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

W aplikacji SE Ranking sprawdzisz też linki konkurencji

Analizować należy nie tylko swoje linki, ale także konkurencji. Dzięki narzędzi SE Ranking można przeprowadzić gruntową analizę konkurencji. Dzięki temu dowiemy się ile i jakie linki posiada nasza konkurencja oraz co ważne w jaki sposób i skąd je posiada. Może to stanowić dla nas podpowiedzieć przy dalszych działania z zakresu pozyskiwania linków.

Działania nie mają sensu, jeśli nie są skuteczne

Poza tym analiza linków przychodzących pokaże nam czy nasze działania są skuteczne. Pozycjonując stronę internetową podejmujemy szereg różnych działań w celu pozyskania linków. Niektóre z nich okazują się skuteczne inne nie. Analizując linki można sprawdzić, gdzie szybciej i łatwiej można je uzyskać, ale gdzie mino usilnych prób linków pozyskać się nie udało. To także wiedza dotycząca ruchu na stronie. Jeśli publikujemy artykuły z linkiem na ciekawych i wartościowych serwisach sprawdzić można, które z tych serwisów generują nam także ruch na stronie.

Stały monitoring linków przychodzących

Kiedy pozyskujemy linki na różnych serwerach bywa także i tak, że po pewnym czasie stają się one nieaktywne lub źle działają. To dla nas także bardzo ważna informacja. Dzięki temu można skontaktować się z właścicielami serwisów i poinformować ich o błędzie w linkowaniu. Często administratorzy serwisów błąd naprawią, a my znów będziemy mogli cieszyć się dobrym, działającym poprawie linkiem przychodzącym.

Monitoruj zmagania agencji SEO

Jeśli strony nie pozycjonujemy samodzielnie, a robi to dla nas agencja SEO, dzięki takim narzędziom jak wspomniany SE Ranking mamy także możliwość kontrolowania ich pracy. Możemy bowiem sprawdzać czy pozyskują nowe linki, jakie są to linki i ogólnie czy tworzony przez agencję profil linków wygląda na naturalny.

SE Ranking możesz mieć za kilka dolarów miesięcznie

Jak zatem widać korzyści z analizy linków przychodzących jest bardzo dużo, zatem konieczne jest ich sprawdzanie. Nie można przy tym zapomnieć o wynikach wyszukiwania. W parze musi iść także monitoring pozycji. Dzięki temu będzie dokładnie wiedzieć jak budowany profil linków przekłada się na pozycję strony w wyszukiwarce. Chcąc analizować monitoring pozycji można także skorzystać ze wspomnianego już narzędzia. Tym bardziej, że otrzymamy kod rabatowy. Nie ma bowiem skutecznego pozycjonowania bez regularnej kontroli i przeprowadzania analiz.

Jedno z ciekawszych narzędzi SEO to właśnie SE Ranking. Ja je uwielbiam i korzystam z SE Ranking codziennie. Przed decyzją o zakupie polecam sprawdzić aktualne kupony rabatowe. Można sporo zaoszczędzić.