Inwestycja w przydomowe studnie głębinowe jest coraz bardziej popularnym sposobem na pozyskiwanie tańszej wody do użytku w gospodarstwie domowym.

Wodę ze studni należy poddawać cyklicznym badaniom

Większość z posiadaczy nieruchomości położonych na samodzielnej działce z pewnością rozważa taką możliwość, ponieważ pozwala ona na uniezależnienie się od dostaw wody z ogólnego wodociągu. Aby jednak studnia głębinowa spełniała swoje zadanie i dostarczała w pełni wartościową wodę użytkową, a także pitną, trzeba wyposażyć ją w odpowiednie urządzenia uzdatniające.

Czym jest stacja wielofunkcyjna do studni głębinowej?

Woda pozyskiwana ze złóż głębinowych jest z reguły zanieczyszczona różnymi związkami chemicznymi oraz florą bakteryjną, dlatego aby była zdatna do użytku, musi przejść przez procesy filtracji. Można zastosować kilka urządzeń, takich jak odżelaziacz wody, lampa UV do wody, a także zmiękczacze, ale najlepszym rozwiązaniem jest stacja wielofunkcyjna, ponieważ łączy ona w sobie wszystkie te funkcje jednocześnie. Urządzenie jest wyposażone w system filtrów, które oczyszczają wodę ze wszystkich zbędnych związków, a jego główną zaletą jest łatwość w obsłudze. Jest to sprzęt sterowany elektronicznie i praktycznie sam wykrywa oraz eliminuje wszelkie zagrożenia dla zdrowia użytkowników wody.

Jak działa stacja wielofunkcyjna?

Stacja posiada wielofunkcyjne złoże filtrujące, przez które przepuszczana jest woda. Jest urządzeniem filtrującym bardzo wydajnie i można je programować na pożądane zadania za pomocą intuicyjnego panelu sterującego.

Poprawnie przeprowadzona analiza wody umożliwi Ci dobór stacji uzdatniania wody w taki sposób, by nie przepłacić.